Skip to content

Go green

Go greenU nás doma má výsadné miesto biela farba. Opticky zväčšuje, ukľudňuje, je skvelým základom pre akýkoľvek ďalší interiérový nápad a proste nás baví. V skrini nám vládne kombinácia modrej, šedej, čiernej a bielej. Farby typické pre väčšinu pánskych šatníkov. Sľubujú istotu, dobrú kombinovateľnosť a obom nám svedčia (aspoň si to myslíme). Škála našich obľúbených farieb môže byť pre niekoho fádna, iný v nej môže vidieť výzvu (v akomkoľvek slova zmysle) a pre ďalší sa s ňou vie veľmi ľahko stotožniť. Pre nás tieto farby predstavujú najmä istú “komfortnú zónu”, ktorú ale z času na čas opúšťame a obhliadame sa aj za jej hranice. Aktuálne sme tam objavili zelenú a tá nás začína čoraz viac baviť!

For English click here

O zelenej farbe sa hovorí, že má výrazný vplyv na psychiku človeka. Ukľudňuje a uvoľňuje, vytvára osobnú rovnováhu. Je to farba umiernenosti, pokoja, odpočinku a rozmýšľania. Komu by sa v dnešnom uponáhľanom svete nehodila malá zelená zóna, kde by mohol na chvíľu zastaviť, obhliadnuť sa okolo seba a premyslieť si svoj ďalší krok? 

Zelená príroda. Pohľad na nekončiace zelené lesy si dopriavame najmä cez víkend, kedy nechávame Prahu za sebou a odchádzame načerpať novú energiu. Prechádzka naboso po zelenej tráve či vôňa ihličia. To je presne to, čo nám vie dobiť baterky. 

Zelená strava. Ďalší pojem, ktorý sa u nás doma čoraz častejšie skloňuje a našťastie, neostávame len pri rečiach. Na našom jedálenskom stole má zelenina svoje čestné miesto a šalátová misa je tým najvyužívanejším riadom našej kuchyne. 

Zelená kozmetika. Možno ste si všimli, ale pomaly prechádzame na prírodnú certifikovanú kozmetiku. Neviem, či ju niekedy budeme používať na 100%, ale už teraz tvorí nadpolovičnú väčšinu našej kúpeľňovej zásoby a jej účinky si nevieme vynachváliť. 

Zelenú by sme radi zaradili aj do šatníka a interiéru nášho bytu. Myslím, že v šatníku by si báječne rozumela s bielou a modrou. V interiéry by bola zaujímavým akcentom k prevládajúcej bielej. Zatiaľ ju vídáme na našich kaktusoch a izbových rastlinách (snáď čorkoro pribudne Monstera Deliciosa – má niekto z vás tip, v ktorom pražskom kvetinárstve ju zoženieme? Alebo nájde sa niekto s odrezkom pre nás?), no pomaly sa rozhliadam po ďalších bytových doplnkoch a menších kusoch zeleného nábytku!

bombera / bomber jacket – esprit.cz
sada tanierov / tableware – Rosanna inc.
knihy (The New Herbal of 1543, Great Retreats Yoga) / books – Taschen
tričko predĺženého strihu / t-shirt – esprit.cz
pracovná lampa / desk lamp – H+E studio
toaletná voda / eau de toilette – Penhaligon’s
kryt na iPhone6 / iPhone6 case – Richmond & Finch

Go greenWhite color rules in our apartment. It visually increases space, calms and it is a great base for any other interior ideas and we really enjoy being around white walls. On the other hand, in our closet rule combination of blue, grey, black and white. Colours so typical for men’s closets. They promise certainty, good combinability and we look good in these colors (at least we think it =D ). The range of our favourite colours may appear to someone else like a challenge, for others it is something they can really quick identify with. For us, these colors are “comfort zone” which we leave from time to time beyond its borders. We currently discovered green color which we really enjoy last weeks.

The green color is said to have a significant effect on human psyche. It calms and relaxes, creating a personal balance. It is the color of moderation, peace, relaxation and meditation. Today’s busy world is something where every one of us needs a little bit of green zone when you can stop for a while, look around and think about the next step.

Green nature. We escape the city for views of endless green forests mostly on weekends, leaving Prague behind and going to recharge energy. Walking barefoot on the green grass and the smell of pine needles. This is exactly what can recharge our internal batteries.

Green diet. Another term on increase in our kitchen. More and more space on our table is dedicated to vegetable and salad bowl is becoming one of the most used dishes.

Green cosmetics. You may have noticed that we are slowly but surely changing our standard cosmetics for the certified natural cosmetics. We don’t know if there will be some day only the 100% natural cosmetics in our bathroom, but for now it is more than a half! And we really praise its effects on our skin.

We want to include the green color to our wardrobe as same to our apartment. We think it can be perfectly combined with white and blue color in the closet. For interiors it could be interesting accent to the dominant white. For now you can see it on our cacti and houseplants (and soon we hope in new one, Monstera deliciosa), but simultaneously we are looking for home accessories and small furniture pieces in green!

2 Comments

  1. Absolutně mne mluvíte z duše, i já už se vezu na zelené vlně. Kluci, Monsteru bych Vám darovala klidně celou, tady ji seženeš všude… Ale jak ji dostat až k vám…ale myslím na Vás a kdyby sem někdo jel autem, posílám. A zdravím od moře Tereza

  2. […] sa pomaly a úplne nevtieravo dostala do našich životov rôznymi cestami, sme vám písali už tu. Samozrejme, ešte dlhá cesta nás čaká k úplne zelenej domácnosti (a či sa k nej vôbec […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *