Skip to content

Maska so sopečným popolom steinEY

Island je jedným z miest, ktoré nás láka. A veľmi! Neskrotná príroda, energické gejzíry, pusté vnútrozemie a samozrejme fjordy. Stráviť niekoľko dní na malom ostrove v severnom mori plánujeme už dlho. Náš výlet by začal v najsevernejšie položenom hlavnom meste sveta – Reykjavíku, pokračoval cez Modrú Lagúnu a najväčší európsky vodopád Gullfoss. Zatiaľ náš výlet na Island len plánujeme, no o to viac nás potešilo, keď sme z neho kúsok dostali. A to doslova!

Značka Sóley Organics vyrába prírodnú a organickú kozmetiku priamo na Islande. Hlavnou ingredienciou sú ručne zbierané a divoko žijúce severské byliny, ktoré (aj) vďaka chladnému a náročnému podnebiu majú silné a blahodarné účinky na zdravie a organizmus. Pre premiéru značky Sóley Organics v našej kúpeľni sme si na e-shope ZdravizIslandu.cz vybrali pleťovú masku SóLey Organics steinEY.

Práškové prírodné masky sú skvelým produktom pre tých, čo radi v kúpeľni experimentujú (ehm) a fandia čerstvosti. Pred samotným nanesením produktu je totiž potrebné si ho vyrobiť – lepšie povedané namiešať. A to ja rád! Chémia ma nikdy nebavila, ale masku som ochotný namiešať aj po polnoci.

Podľa oficiálneho popisu výrobcu, maska stimuluje kožný metabolizmus, posiľňuje hornú vrstvu kože a redukuje jemné linky. Okrem toho je sľúbený čistiaci a exfoliačný efekt. Popis krásný a po jeho prečítaní sa cena masky (940 Kč za 60 ml) hneď zdá prívetivejšia. Zloženie produktu ma však taktiež nenechalo hladným a pohladilo u srdca ešte viac, než samotné sľubované účinky. Prírodný íľ, sopečný popoľ zo sopky Eyjafjallajökull (preto som v úvode písal, že máme doma kúsok Islandu…), extrakt z brezových vetvičiek zbieraných na Islande. A to je všetko. Jednoduché, zrozumiteľné a naprosto krásne zloženie. Tak to mám rád. 

Maska sa mieša podobne ako prírodné íľové masky. Dve tretiny čajovej lyžičky prášku (používam keramickú, kovová by mohla nepriaznivo ovplyvniť účinky íľu) zmiešam s rovnakým množstvom vody alebo pleťového oleja. Zmes vymiešam tak, aby v nej neboli žiadne hrudky a jej konzistencia pripomínala redšiu pastu (v prípade potreby pridávam prášok alebo vodu / olej). Následne nanášam pomocou prstou na tvár rovnomernú vrstvu a nechávam pôsobiť maximálne 10 minút.

A výsledky? Záleží, s čím masku miešam. Pri použití vody / hydrolátu maska na tvári zasychá a pôvodná čierna farba sa pomaly mení na svetlošedú. Na pokožke sa objavujú nečistoty, ktoré boli z pleti vytiahnuté a začína sa prejavovať sťahujúci účinok íľu. Pleť je po umytí (vlažná až mierne teplá voda) výrazne prečistená, zbavená kožného mazu a póry sa zdajú byť mierne stiahnuté. U mňa sa dostavilo aj nepríjemné zčervenanie a pálenie, ktoré po použití hydratačného krému pomaly myzlo, Mišova pokožka neprejavila žiadnu podobnú reakciu. 

Masku sme skúsili namiešať aj s arganovým olejom, čo sa prejavilo na odlišnom účinku. Po umytí bola pleť na povrchu vyčistená a celkový pocit hydratácie bol priam neskutočný. Pokožka pôsobila zdravým a oddýchnutým dojmom, asi ako keby som strávil tri dni ničnerobením v spomínanej Modrej Lagúne 🙂 Zčervenanie či pálenie sa tentokrát nedostavilo ani u jedného z nás a vo všeobecnosti ma miešanie s olejom u tohto produktu baví oveľa viac 🙂

Dnešný článok ukončím krátkou zmienkou o dizajne balenia. Jednoduchá sklenená dóza, etiketa v minimalistickom prevedení a krabička z recyklovaného papiera. Moje obe oči jasajú, zisťujem že v tomto duchu sú balené všetky produkty značky Sóley Organics a keby som mal nekonečný rozpočet, už by sme ich všetky mali. Naprostá krása, tlieskame.

Zloženie:
Kaolin (jíl), magnesium, calcium, sodium, potassium, iron, zinc, Betula Pubescens Twig Extract (extrakt z březových větviček), Clay from Eyjafjallajökull (sopečný popel ze sopky Eyjafjallajökull)

Klady:
– prírodný produkt s jednoduchým a zrozumiteľným zložením
– masku možno miešať s vodou, prírodným hydrolátom alebo olejom, takže sadne všetkým typom pokožky
– v maske obsiahnutý íľ a sopečný popoľ majú vysokú čistiacu schopnosť
– z produktu stačí malé množstvo a jedno balenie vydrží naozaj dlho (pri použití 1x týždenne tipujem minimálne rok)
– dizajn balenia
– všetky ingrediencie sú z Európy (Island), výroba prebieha takisto v Európe 

Zápory:
– vyššia cena za produkt (ktorú si ale môžete prepočítať na cenu za jedno použitie a hneď sa vám bude zdať oveľa prívetivejšia)
– od produktu som očakával účinok aj na čierne bodky, ale bohužiaľ ho neviem potvrdiť

One Comment

  1. […] Tento produkt je ďalšou pýchou našej kúpeľne. Islandská značka prírodnej kozmetiky Sóley v sebe spája výťažky s tých najlepších islandských bylín, ktoré podporujú hojenie a regeneráciu pokožky. Čo je na maske zaujímavé, je fakt, že okrem bylín obsahuje aj sopečný íľ z islandskej sopky Eyjafjallajökull. Táto kombinácia sa postará o perfektné vyčistenie pokožky, odstránenie odumretých kožných buniek a podporí posilnenie kožného tkaniva. Maska sa dodáva v prášku, takže ju môžete miešať s vodou, kvetinovými vodami alebo prírodnými pleťovými olejmi (tie odporúčam, maska potom menej vysušuje). Dopodrobna som sa o tomto produkte a jeho účinkoch rozpísal TU. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *