Skip to content

Packing for Bergen

Packing for BergenZa několik hodin budeme opět vybalovat elektroniku z kufrů, rozepínat si opasky, sundávat z rukou hodinky a náramky a tvářit se totálně nevinně, až budeme procházet bezpečnostním rámem na letišti. Čeká nás výlet na sever do Norska, tentokrát je cílem malý a dokonale malebný Bergen. Náš první let s Norwegian Air Shuttle, který poskytuje zdarma na palubě wifi. Uvidíme, jestli půjde z výšky 10km zavolat přes facetime domů nebo poslat snap (přidejte si nás – meshommes.com ).
For English click here 

Balení se do příručních zavazadel není legrace, člověk se musí většinou vzdát svých oblíbených kosmetických výrobků, parfémů nebo krémů (protože nakupuje ekonomicky výhodná velká balení, že =D ). Řešením pak může být přelévání do menších cestovních kelímků a krabiček, jenže to je otrava a také tím mnohdy degradujete kvalitu a účinnost. Nebo si pořídit miniatury alespoň těch produktů, kterých se jednoduše nechcete vzdát ani na cestách. Nás moc potěšilo, když jsme při příležitosti otevření nového obchodu Clinique na Chodově dostali balení Clinique for Men to Go a tak se ani v Bergenu nemusíme vzdát mýdla na tvář, peelingu, hydratačního a anti-age očního krému (těšte se na “I woke up like this”).Packing for Bergen Casio

Narozdíl od teplého Říma, kam se nám podařilo sbalit se do malé cestovní tašky a batohu, musíme tentokrát počítat s chladným počasím okolo nuly, no i přesto chceme mít příruční kufry poloprázdné, protože jsme dostali tipy na spoustu second-handů, vintage obchůdků a antikvariátů. A je lepší být připraven než potom plakat nad tím, že se nám to do zavazadla nevleze a tak to nemůžeme koupit nebo ještě hůř, musíme to tam už koupené nechat! A tak si tentokrát vystačíme každý s jedním tlustým svetrem, pár tričky a džínami, oversize šálami a pletenými čepicemi. Zůstává jediné dilema: parku nebo kabát? V tomhle nás občas štve, že nemáme podobné velikosti a nemůžeme tyto kousky sdílet..život (fashion bloggera) by tak byl o něco jednodušší.

Každopádně, letíme tam objevovat, relaxovat a čerpat inspiraci, né předvádět trendy kousky z posledních kolekcí. I tak věříme, že ostudu neuděláme.

Byli jste v Bergenu nebo okolí? Máte tip, co nevynechat, kde se dobře najíst a kde posedět u chutné kávy a zákusku? Pomozte nám v komentářích 😉Packing for Bergen Clinique

In few hours we will be again unpacking electronic devices from our luggages, unbuckling our belts, taking off our watches and braceletes and having that smiley innocent poker face when we go through that metal detector at the airport. We are heading up North again, to Norway but this time to small and perfectly picturesque Bergen. Our first flight with Norwegian Air Shutle which offers free wifi connection on board. Let’s see if it is possible to facetime home from 35000 ft (or send some snap! Add us on Snapchat as meshommes.com )

Packing into hand luggage is always tricky, mostly you have to give up on your favorite beauty products, perfumes or creams (because you always purchase the big economical bulk packs, right =D ). Solution can be to pour them into smaller travel cups and boxes, but it is boring and very often you degrade the quality and effectiveness of the products. Or you can buy miniatures of the products you can live without on your trips. We were very happy when we got the package of Clinique for Men to Go at the opening of a new Clinique store in Prague. So we will happily use the face soap, peeling, moisturizing cream and anti-age eye serum also in Bergen. Hurray!Packing for Bergen Beanie

Opposed to the warm Rome where we were successfuly packed into handbag and backpack, now we have to keep in mind the cold weather around 0 degrees, even though we want to keep our luggage half-empty because we got lot of tips for second-hands, vintage shops and antiques. And it is always better to be ready than to cry that we are not able to fit into our baggage so we can’t buy this or that or even worse, we have to leave it there! So this time one thick sweater will be enough, as with few t-shirts and one pair of jeans, oversized scarves and hand knitted beanies. There is just one dilema left: parka or coat? This is the situation when we regret we do not have similar sizes, so we can’t share those clothes..life (of fashion blogger) would be much easier, right?

Anyway, we fly there to discover, relax and draw some inspiration, not to show trendy pieces from the last fashion collections. Even so, we believe we will not make a shame.

Were you in Bergen or surroundings? Do you have some tip what not to miss, where to have a good meal and where to sit with tasty coffee and cake? Help us in comments 😉Packing for Bergen Minions

5 Comments

    • Cestovanie je náš spoločný koníček a dlho na jednom mieste nevydržíme, takže sa snažíme vrámci možností (najmä teda tých pracovných) cestovať čo najčastejšie a čo najviac :))

  1. Moc si výlet užijte! Já se budu těšit na článek (doufám že bude) moc ráda s váma takhle cestuju pomocí fotek a vyprávění :o). PS: já bych brala kabát ;o)

    • My sme nakoniec zvolili parky, keďže sme plánovali aj cestu ľoďou a prechádzku po Nórskych lesoch. A dobre sme robili :))

      Článok určite bude, hneď ako dopíšeme posledný z Ríma :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *