Skip to content

Akú vôňu si zaobstarať na zimu?

Autumn men perfume tipsTúto otázku riešime po každom lete. Vážne. Na rozdiel od jary, kedy naisto vieme, že chceme niečo svieže-citrusové-vodnaté, na jeseň a zimu väčšinou nemáme ani páru čo chceme. Čisto drevité, korenisté alebo orientálne vône nepatria medzi našich favoritov a tak každoročne hľadáme. Túto jeseň nám zdobia policu s vôňami rovno dva nové prírastky, o ktorých by bola škoda nevedieť.

Azzaro – Wanted (prodává Sephora)

AzzaroMarketingovú masáž okolo launchu tejto vône ste určite zaznamenali aj vy. Ak nie, gratulujem vám, žijete vo svojom svete. Na jednej strane veľkoplošné lifestylové celostránky, kde zlatistá farba vône vystupovala z čierno-bielej fotografie, na strane druhej launch vône vo flakóne pripomínajúcom revolver, v nie najlepšom momente. Moralizované bolo dosť na iných blogoch, my sa pozrime na samotnú vôňu.

Keď ju Mišo otvoril a prvýkrát sme si k nej privoňali, z oboch vypadlo: “Jo, je to příjemné, super.” Samotná vôňa sa otvára tónmi kalabrijského citrónu a nigérijského zázvoru, čo znie viac než exoticky a podľa jedného z jej tvorcov sú to prakticky afrodiziaká. V srdci vôňe cítiť guatemalský kardamom a drevo jalovca červenoplodého (ostávame u exotiky). Základu dominuje haitský vetiver a fazula tonka.

Obaja fandíme zaujímavým kombináciám a tou Azzaro Wanted bezpochyby je. Mne sa zdá trochu moc “akčná” na vysedávanie za pracovným stolom a preto keď ju použijem, je to väčšinou cez víkend. Mišo ju naopak nosí rád práve cez pracovné dni a obľúbil si v nej takú tú “rannú istotu”. Či má na sebe mikinu, tričko alebo sako, táto toaletná voda ho dokonale doplní… Poznáte to?

Yves Saint Laurent – La Nuit de L’Homme Le Parfum (prodává Elnino.cz)

Yves Saint LaurentPo predošlej “rannej istote” máme v dnešnom článku druhý tip, ktorý je “istotou na večer” alebo rovno “trefou do černého”! Nie je to žiaden nováčik, parfém La Nuit de L’Homme od YSL bol uvedený na trh už v roku 2010. A my proste nechápeme, ako sme mohli bez neho prežiť čo i len jednu večierkovú sezónu…

Áno, ako píšeme, pre nás je to primárne vôňa na večer. Dokonalá bodka k dobre strihanému obleku alebo k tmavému spodnému prádlu (lebo nie je večierok ako večierok, že…). Raz sa k vám vôňa dostane a chcete ju cítiť znova. A znova… Presne toto v nás vyvoláva a aktuálne stojí na vrchole našej parfémovej zbierky.

Zloženie vône napovedá veľa o jej exotických tónoch a temnom charaktere. V úvode cítiť svieži bergamot v kombinácii s korenistejším anýzom. Srdce vône ukrýva levandulu a šťavnaté ovocné tóny (ja tam cítim černice alebo iný tmavý lesný plod!). V základe nechýba exotické pačuli, sladká vanilka a náš obľúbený svieži vetiver. Jedna exotická ingrediencia strieda druhú a spolu vytvárajú neopakovateľnú kombináciu.

Samotnou kapitolou je pre mňa osobne dizajn flakónu. Tmavý materiál, hladký povrch, ostro rezané hrany. Padol mi do oka a minimálne kvôli vizuálnemu efektu budeme s touto vôňou šetriť (nech nám zdobí kúpeľňu čo najdlhšie).

Vyzerá to tak, že u nás doma sme sa túto sezónu zamerali na exotické vône. Žeby predzvesť novej cestovateľskej sezóny? Možno! Ale to si ešte potrebujeme zaobstarať vôňu so základom zo zeleného čaju… 🙂

3 Comments

  1. Ten od YSL je nejlepší pánský parfém, co jsem zatím poznala. Voní mi na všech mužích, kde jsem ji mohla očuchat a samozřejmě nejvíc na tom svém. Chci mu jednu vůni vybrat k Vánocům, tak jsem ráda za tip na Azzaro 🙂

  2. Michaela Marečková Michaela Marečková

    Děkujeme za tipy, těším se, až ten YSL očuchám 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *