Skip to content

Multifuknčné produkty Dr. Bronner

Dr. BronnerAko vnímate kozmetické produkty s multifunkčným využitím? Úprimne, my sa nápisom “2v1” vyhýbame širokým oblúkom. Možno je to kvôli nedôvere a zlým skúsenostiam z minulosti, keď sa začali na policiach obchodov objavovať prvé sprchové gély a šampóny v jednom. Nápad to bol dobrý, ale v konečnom dôsledku produkt nevyhovoval ani ako sprcháč a ani ako šampón… A tak sa tomuto typu produktov vyhýbame dodnes.

Oveľa radšej máme produkty, ktoré si kupujeme za jedným konkrétnym účelom a následne pri ich používaní zistíme, že sú dobré na ďalších XY “problémov”. To nás poteší zakaždým! A následne si tieto produkty vozíme so sebou na naše cesty. Lebo lietanie s príručnou batožinou je naše! 🙂

A práve keď je reč o cestovaní a vychytávkach na cesty, na viacerých blogoch a fotografiách s cestovateľskými essentials som si všimol pestrofarebné produkty americkej značky Dr. Bronner. Následne som ich osobne stretával v obľúbených pražských bio obchodoch a toto leto sa vďaka spolupráci s e-shopom Anemone dostali aj do našej kúpeľne (a cestovnej kozmetickej tašky)

Dr. Bronner’s bio tekuté mydlo – mentolové

Tekuté mydlo je snáď najznámejší produkt značky Dr. Bronner a na svojom balení hrdo hlása “18-IN-1”, čo znamená, že ho môžete využiť až na 18 spôsobov. Priznávam, všetky sme (zatiaľ) neodskúšali, no k cestovaniu to znie viac než sľubne, že?
Zloženie produktu je veľmi jednoduché (čo chválim), postavené na kombinácii bio kokosového, olivového, jojobového a konopného oleja. Osviežujúcu vôňu a chladivý efekt mydla možno pripísať mäte roľnej, mäte priepornej a kyseline citrónovej, ktoré takisto nájdete v zložení. Spomínaný chladivý efekt je najmä počas letných mesiacov a náročnejších rán veľmi príjemný, pokožka je po umytí osviežená a zmysly “nakopnuté” 🙂
My sme s používaním mydla začali tradične v sprche – namiesto sprchovacieho gélu. Pred prvým použitím ma prekvapila konzistencia, ktorá je tekutejšia než u podobných výrobkoch iných značiek, ale pracuje sa s ňou dobre, na pokožke vytvára príjemnú a jemnú penu (mydlo nepení ako tradičné gély z drogérie, ktoré sú preplnené sulfátmi a ďalšími “napeňovačmi”). My sme sa rozhodli pre osviežujúcu mentolovú variantu, ktorej vôňa je naozaj výrazná a pre ľudí s citlivou pokožkou by som volil neparfémovanú verziu. S príchodom chladnejších mesiacov si celkom brúsim zuby aj na levanduľovú verziu mydla.

Keďže nápis “18-IN-1” mi nedával spať a bol som zvedavý na využitie mydla v domácnosti, skúsili sme ho aj na:
– umývanie vlasov – od tohoto som mal veľký rešpekt, pretože mám citlivú pokožku hlavy a od každého produktu “2v1” som do druhého dňa dostal alergickú reakciu a následný mesiac bojoval so suchou pokožkou hlavy a lupinami. U mydla Dr. Bronner nenastal ani jeden z vyššie spomenutých problémov (uff). Polovicu mydla som si prelial do menšej 100 ml flašky, ktorú si budem nosiť so sebou na cesty a využívať mydlo na telo aj vlasy.
– čistenie pleti – 2-3 kvapky mydla sa zmiešajú s trochou vody a zmijú všetkú špinu a maz z tváre. Pozor na oči, najmä u tejto mentolovej verzie. Mydlo trochu vysušuje, nezabudnite na dostatočnú hydratáciu.
– mydlo na ruky – platí to čo vyššie. Na zahraničných blogoch som dokonca našiel “recept” v ktorom pani radí zriediť mydlo s vodou a pridať doňho pár kvapiek Tea Tree esenciálneho oleju. U nás doma ostávame verní tuhým mydlám na ruky 🙂
– mydlo na holenie – odskúšané k holeniu pokožky tela, všetko fungovalo ako malo!
– pena do kúpeľa – ak máte radi vaňu plnú bubliniek, siahnite po inom prípravku. Mydlo Dr. Bronner pení veľmi jemne a jeho využitie ku kúpeľu by som prirovnal ku kúpeľovému oleju. Čiže skvelý relax, aromaterapia, ale bublinky takmer žiadne.
– uvoľňujúci kúpeľ na nohy – platí to isté, ako pri pene do kúpeľa. Vôňa výrazná s aromaterapeutickým charakterom a po dlhom dni na nohách určite oceníte tento typ využitia produktu.
– prostriedok na umývanie riadu – vyskúšané, funguje. Viem si predstaviť umyť s týmto mydlom pár tanierov a hrnčekov na chate, ale k umývaniu riadu po nedeľnom obede by mi ho bolo úprimne ľúto (radšej ho využijeme v kúpeľni :)).
– prostriedok na umývanie podláh – jednu polievkovú lyžicu mydla som zriedil s necelými dvoma litrami vody a dlážka v kuchyni a kúpeľke bola skvele umytá! Mydlo som skúsil aj na čistenie kachličiek v kuchyni, fungovalo podobne dobre.

Výrobca uvádza aj ďalšie možnosti využitia tohoto multifuknčného mydla, a to:
– voda po holení (mydlo zriedené s vodou)
– mydlo pre intímnu hygienu – pozor na citlivú pokožku! Skúšal by som to s neparfémovanou verziou …
– zubná pasta
– ústna voda (mydlo zriedené s vodou)
– masážny olej (mydlo zriedené s vodou)
– prací prostriedok na ručné pranie – určite vyskúšame na cestách, doma v rukách neperieme 🙂
– prostriedok na umývanie ovocia a zeleniny
– odpudzovač hmyzu (mydlo zriedené s vodou)
– deodorant (mydlo zriedené s vodou)
– šampón pre domáce zvieratá – voči tomuto mám isté výhrady a radšej by som neskúšal.

HODNOTENIE:
– 8/10 bodov

– kúpili by sme si znova tento produkt? Áno!

Dr. Bronner

Dr. Bronner’s bio telové mlieko – mentolové

Voda v Prahe je neskutočne tvrdá a agresívna. Vidíme to na našej vodovodnej batérii, vysušenej pokožke a spľasnutých vlasoch (viac by sa hodil český prívlastok “zplihlé”). A tak chcene-nechcene sa používanie telového mlieka či krému stalo našou rutinou.
Telové mlieko Dr. Bronner so smesou prírodných olejov v bio kvalite (kokosový, jojobový, avokádový, konopný, mätový) a vitamínom E hĺbkovo vyživuje pokožku a tá je po použití jemná, vláčna a príjemná na dotyk. Konzistencia je naozaj mliečna až tekutá a do pokožky sa produkt vpije skôr, než stihnete povedať “raz-dva”. Túto vlastnosť oceňujem nie len po sprche, ale aj pred spaním, keď mlieko používam namiesto krému na ruky.
Práve rýchla vstrebateľnosť a takisto fakt, že mlieko nezanecháva mastný pocit na pokožke, radí tento produkt medzi office-friendy kozmetiku a s kľudným svedomím si viem predstaviť jedno ďalšie balenie na svojom pracovnom stole.
Samostatná kapitola u mlieka je znova jeho vôňa, ktorá je výrazná a osviežujúca. Za dobu, čo produkty Dr. Bronner používame, som si ju veľmi obľúbil a po použití ktoréhokoľvek produktu mám tendenciu neustále privoniavať k svojim rukám 🙂

HODNOTENIE:
– 10/10 bodov

– kúpili by sme si znova tento produkt? Áno!

Dr. Bronner’s bio univerzálny balzam – mentolový 

Dnes recenzovanú treticu uzatvára najmenší produkt – univerzálny mentolový balzam. Toto je presne ten typ produktu, ktorý sa hodí do každej domácnosti a využije ho celá rodina (len pozor na hygienu, ehm). Kombinácia včelieho vosku a prírodných olejov (jojobový, avokádový, konopný) vytvára hustú konzistenciu, ktorá vplyvom tepla na pokožke priam taje a skvele regeneruje suché miesta už po prvom použití. Nám prišiel balzam v dobe, keď sme boli čestvo potetovaní a práve samotný výrobca odporúča balzam na starostlivosť o tetovanie. Vzhľadom na mentolovú vôňu a zložku v balzame, sme produkt nepoužívali na starostlivosť o čerstvé tetovanie, ale cca po dvoch týždňoch, keď boli malé ranky zacelené a chrasty zmizli, som si tetovanie pravidelne natieral týmto balzamom.
Okrem toho balzam skvele slúži na starostlivosť o pery, nechtové lôžka, suché miesta na tele a ja som ním natieral aj štípance po komároch. Proste, kde potrebujete regenerovať, tam balzam použite (okoliu očí sa ale vyhnite! :)).

HODNOTENIE:
– 8/10 bodov

– kúpili by sme si znova tento produkt? Áno!

Aký je váš vzťah k multifunkčným produktom? Vyhľadávate ich alebo sa im vyhýbate?

Za poskytnuté produkty ďakujeme e-shopu Anemone.

One Comment

  1. I am very happy with the article that you created, you gave me another new idea. a brilliant thought stated here. maybe I will visit this site later if there is a new update again.. Takéto skvelé informácie, vďaka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *