Skip to content

Na skok do Toskánska s Biofficina Toscana

Bioficina ToscanaO tom, že nás cestovanie baví, niet pochýb. Každý mesiac balíme kufre a niekam vyrážame. Okrem fyzického presúvania sa po našej planéte nás strašne baví aj cestovanie kulinárske či skúšanie produktov, ktoré sú špecifické pre danú oblasť. Naposledy sme si takto “zašli” do Toskánska, vďaka produktom prírodnej kozmetiky od talianskej značky Biofficina Toscana.

Produkty značky sú vyrábané z extraktov toskánských rastlín a ďalších ingrediencií, ako napríklad bioorganický olivový olej, organický med, biodynamický rakytník či slnečnicový organický olej. To všetko z najkrajšej časti Talianska, kde dobré víno tečie potokom a chránené prírodné parky vás obklopia z každej strany.

A aké boli naše dojmy z produktov, ktoré vznikajú v samom srdci Talianska?

Vyživujúci a ochranný krém na ruky Biofficina Toscana

Bioficina Toscana

Krém na ruky je u nás doma “must have”, niečo ako zubná pasta. Bez neho nedáme ani deň… Od pani Julie, ktorá sa stará o zavedenie značky na český trh, som sa dozvedel, že tento krém na ruky je prakticky kultovým produktom značky. Tejto vete ja nikdy neviem odolať a tak ho máme doma 🙂 Krém nie je nijak hutný, ľahko sa rozotiera a celkom rýchlo vsiaka do pokožky. Baví ma jeho vysoko hydratačná a revitalizačná schopnosť, pri aktuálnych mrazivých teplotách a ústrednom vykurovaní nášho bytu, je veľmi príjemné zobúdzať sa s hydratovanou pokožkou na rukách. Hlavnými zložkami krému je olivový olej a toskánsky med, obe zložky sú vysoko výživné, takže vyššie spomenutá schopnosť krému je opodstatnená. Čo stojí za spomenutie je vôňa, ktorá je bylinkovo-drevitá a celkom intenzívna. Nie som jej fanúšikom, Mišovi nevonia vôbec, ale vzhľadom na účinky krému je úplne zanedbateľná a produkt používame každý večer

Svieži citrusový deodoračný krém Biofficina Toscana

Bioficina Toscana

Z komerčných antiperspirantov som prešiel k používaniu prírodných deodorantov asi pred rokom. Dôvodov som mal viacero (bolo by to asi na samostatný článok, takže sa nejdem rozpisovať), ale dnes som presvedčený, že to bol dobrý krok. S krémovými deodorantmi som donedávna nemal žiadne skúsenosti a ten od BT je prvým produktom tohto charakteru. Na začiatku ma od jeho testovania odradzovala mylná predstava, že krém bude príliš hutný, bude sa ťažko rozotierať a jeho aplikácia ma nebude baviť, ale obavy sa rozplynuli hneď v prvý deň testovania.
Konzistencia deodorantu je naozaj krémová, absolútne nemastná a do pokožky sa vpíja rýchlosťou svetla. Ako to u prírodných deodorantov býva, produkt nezabraňuje poteniu, ale v zložení obsiahnuté esenciálne oleje a výťažky z rastlín potláčajú prípadný nežiadúci zápach. V deň, kedy idem ráno do práce a večer z práce domov, medzitým nevykonávam žiadnu akrobaciu, beh na zmeškaný meeting či výstup po schodoch do siedmeho poschodia, ranná aplikácia deodorantu stačí na celý deň. Samozrejme, so zvyšujúcou sa aktivitou sa znižuje doba, počas ktorej deodorant funguje a nežiada si ďalšiu aplikáciu.
Vôňa je veľmi, naozaj veľmi príjemná, vhodná pre mužov aj ženy. Dominujú jej citrusové tóny a niekde pod nimi cítiť bylinkový základ. Za mňa palec nahoru!

Levandulový hydrolát Biofficina Toscana

Bioficina Toscana

Na používanie prírodných hydrolátov sme si už tak nejak u nás doma zvykli. Všetko to začalo ružovou vodou a dnes tu máme levandulový hydrolát BT. Prírodné levandulové hydroláty majú vysoké regeneračné, zvláčňujúce a čistiace účinky. Používame ho každý večer pred nanesením pleťového oleju či séra, takže následne sa pleťový produkt oveľa lepšie a rýchlejšie vsiakne do pokožky. U mužov je hydrolát skvelý aj na skľudnenie pokožky po holení.

Čistiace pleťové sérum Biofficina Toscana

Bioficina Toscana

Ak má nejaký kozmetický produkt kvapátko, má to u mňa napoly vyhraté! Milujem proste tento typ balenia, aplikáciu (ktorá je na 100% hygienická a efektná) a samotný vzhľad produktov. Ale keďže nie je všetko len o balení, pozrel som sa bližšie na účinky čistiaceho séra. Priznávam, moje očakávania boli veľké (možno až moc).
Výrobca sľubuje čistiacu a revitalizačnú schopnosť, reguláciu tvorby kožného mazu (a akné) a minimalizáciu pórov. Popisok ukážkový a ja som sa ihneď nastavil do módu “To musím mať!”. Tak sa aj stalo… Sérum mám a poctivo používam. Každý deň, aktuálne šiesty týždeň.
Čo môžem povedať k aplikácii, tá je veľmi príjemná. Konzistencia produktu je gélovito-mliečna a do pokožky sa vpíja enormne rýchlo (asi ako kolagén). Extrakty z citrusu a rozmarínu sa podpísali nie len na zložení ale aj na samotnej vôni séra, ktorá je strašne návyková a spríjemňuje každú jednu aplikáciu. Produkt možno používať na problémové časti alebo celú tvár. Ja som si obľúbil jeho hydratačné schopnosti a tak ho veselo mažem po celej tvári. Zvyknem ho kombinovať s ľahkým hydratačným krémom od Weleda, ale párkrát som ho aplikoval aj samostatne a necítil som pocit pnutia či suchej pokožky.
A účinky? Problém s akné (našťastie) nemám, takže jeho elimináciu som si škrtol hneď v úvode. Sérum neupcháva póry, čo je veľké plus pre každého majiteľa problematickej pokožky. S nadmernou tvorbou mazu si pomaly dáva rady (predsa len, prírodná kozmetika potrebuje nejaký čas, takže nečakajte výsledky po prvom týždni) a ja dúfam, že sa to bude ešte zlepšovať. Po nanesení séra je pokožka príjemne zmatnená, tento efekt však dlho nevydrží a je lepšie mať po ruke čistú papierovú vreckovku. Minimalizáciu pórov zatiaľ nemôžem vôbec potvrdiť, produkt však používam aj naďalej (aktuálne mi z neho chýba 1/3) a ak zbadám ďalšie účinky, určite dám vedieť na našom Instagrame.

Náš dnešný výlet do Toskánska pomaly končí, no chuť na pohár vína na horúcom talianskom polostrove nás neobchádza. Že by ďalšia zastávka nášho reálneho cestovania? 🙂 Uvidíme!

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *