Skip to content

Penhaligon’s – Blenheim Bouquet

Penhaligon's Blenheim BouquetÚprimne obdivujem ľudí, ktorí sú verní jednému parfému. Verím, že raz sa medzi nich zaradím aj ja, no zatiaľ si užívam rozmanitosť, ktorú trh s pánskymi vôňami ponúka. Mám to tak, že konkrétne vône mi pripomínajú isté okamžiky života a tak ku niektorým produktom mám naozaj blízky a osobný vzťah.

For English click here (but scroll whole post for all the photos 😉 )


Svet vôni je prakticky nekonečný a pre nás oboch veľmi príťažlivý. Na našej „parfémovej poličke“ máme aktuálne niekoľko stálic a pár letných noviniek, ktorým dominujú svieže citrusové tóny. Koncom minulého mesiaca sme si počas obedňajšej pauzy (a tesne pred mojím odletom do Švédska) odskočili na „Degustáciu niche vôni“, ktorú pripravilo Elnino. Celé popoludnie boli stredobodom pozornosti zaujímavé kombinácie vôní a viac či menej známe značky niche parfémov. Pre nás bola veľkým objavom britská značka Penhaligon’s a jednu z jej vôní od spomínaného eventu už nepustíme z nášho domova!

Blenheim Bouquet je príjemná aromatická vôňa, ktorá bola uvedená už v roku 1902 a dodnes patrí medzi stálice značky Penhaligon’s. Napriek tomu, že toaletná voda bola predstavená pred viac než 110 rokmi, pôsobí súčasne a nadčasovo. Čo ma na nej zaujalo ako prvé a viedlo k úplnej obľube tohto produktu je fakt, že vôňa síce začína klasickými citrusovými tónmi, no postupne prechádza k pikantnejším a drevitejším zložkám. Tie pôsobia nečakane a sofistikovane, čo ocení každý fanúšik neobvyklých vôní.
Kompozícia sa v hlave otvára spomínanými tónmi citrónu a limetky, ktoré ozvláštni chladná levanduľa. V základe možno cítiť štipku sviežej borovice, mužné pižmo a čierne korenie. Práve drevito-korenistý základ dodáva vôni istú trpkosť, ktorá je po citrusovom úvode veľmi zaujímavým protikladom.

Penhaligon's Blenheim BouquetSamotnou kapitolou v prípade toaletných vôd a parfémov značky Penhaligon’s je dizajn ich balenia. Je proste úžasný!
Jednoduchý sklenený flakón s vrchnákom guľovitého tvaru je zdobený veľmi elegantnou etiketou, ktorá odkazuje na bývalé časy, kedy značka vznikla a začala produkovať svoje dnes už kultové vône. Pomyselným vrcholom balenia je malá mašlička na vrchnáku, ktorej farba sa líši podľa samotnej vône a je vizuálne príťažlivým elementom.
Napriek tomu, že nie som vyslovene vysadený na prezdobené veci, flakóny Penhaligon’s ma úplne dostali.
Vôňu Blenheim Bouquet máme vystavenú na komode pri čierno-bielych fotografiách, aby sme jej krásne balenie mali stále na očiach! 🙂 A už teraz viem, že to nie je posledný kúsok tejto britskej značky v našom byte (mám vybratých ďalších pár favoritov 🙂 ).

 

We love fragrances. And we admire people who can live with just one of their favorite. With different scents we have connected different places, different experiences, every one of them reminds us something special. So, you can find in our apartment around 15 different fragrances. Some of them we have again and again, the others are new one, like now Blenheim Bouquet from Penhaligon’s.

Penhaligon's Blenheim BouquetThis scent was created in 1902 by Walter Penhaligon and it is a mix of citrus oils, spices and woods. You wouldn’t say that Blenheim Bouquet was created more than 110 years ago, it smells so present so you can say it is perfect timeless piece. Fragrance is fresh, it starts with citrus tones, then passes to little bit spicy and wooden ingredients. This feels very sophisticated and unexpectedly. Perfect companion for summer nights, even also early autumn.

And did you see the packaging? It is awesome! Simple glass flacon with round cap comes with nice elegant label which refers to the origins of the brand creation when Penhaligon’s started to produce its world known perfumes. As a nice detail is a bow on the cap which color differs according to the scent. We are not much into overdecorated things but this is something which really attracted us. Regarding that, Blenheim Bouquet has its own place in our apartment, on a dresser next to our black & white photographs, so we can meet its beautiful design every day. And now we know that this is not the last scent of this British brand in our home.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *