Skip to content

Nová rada masiek „SOS“ od Clarins!

Clarins SOS MaskZákladom vyrovnanosti a dobrej nálady je podľa nás nájsť si čas sám na seba. Zabudnúť na prácu, všetky účty, negatívne správy na internete a venovať sa niečomu, čo nám robí radosť, prispieva k duševnej pohode a pomôže odreagovať od každodenných povinností. Čítanie kníh, počúvanie obľúbenej gramofónovej platne, prechádzka v prírode, pečenie domáceho koláču či horúci kúpeľ a kvalitná pleťová maska. To všetko zbožňujeme a v pravidelných dávkách si aj dopriavame. Poslednému bodu u nás v minulých týždňoch kraľujú masky z novej SOS rady Clarins.

Hydratácia, čistenie a výživa. Tri základné kroky v starostlivosti o pokožku. Práve na tých je postavená aj filozofia a zloženie jednotlivých masiek z rady Clarins SOS, ktoré si zamilujú všetky typy pleti a v každom veku.

Clarins SOS Hydra Face Mask

Hydratácia je úplný základ. A nemusí byť vaša pokožka vôbec suchá. Obaja máme zmiešaný typ pleti, v lete miestami až mastný. A čím je pokožka „smädnejšia“, tým viac sa mastí (je to prirodzený proces „ochrany“ pokožky proti vysušeniu). Dobrý hydratačný krém je u nás doma základ a tento rok k nemu pridávame aj pravidelné používanie hydratačnej masky. Tá od Clarins má krémovú texturu, ktorá sa skvele rozotiera a zanecháva jemnú vrtstvu na povrchu. Počas desiatich minút, čo je odporúčaná doba aplikácie, sa časť prípravku vsiakne do pokožky a zvyšok jednoducho zmyjete čistou vodou (žiadne drhnutie a zdĺhavé umývanie ošetrených miest).

Pokožka je po aplikácii krásne vyhladená a farebný tón sa zdá zjednotenejší. Na internete sme objavili jeden skvelý tip na leto – hydratačnú masku skúste pred aplikáciou vložiť na pár hodín do chladničky. Osviežujúci efekt bude ešte výraznejší!

Clarins SOS Pure Face Mask

Čistiace masky sú naše domáce „must“, vždy máme minimálne jednu v kúpeľni (väčšinou je ich samozrejme viac…). Postupom času sme zistili, že všetko čo má v zložení biely alebo zelený íl, nám robí dobre a jeho účinky sú na nás ihneď viditeľné.

Maska „SOS Pure“ v sebe spája výťažok z vysokohorských bylín, zeleného a bieleho ílu. Zaručuje čistú a zmatnenú pokožku behom desiatich minút. Čo je prekvapivé (vzhľadom na ilové masky) je konzistencia produktu, ktorá je krémová a na rozdiel od iných masiek takou ostáva aj po nanesení. Zatiaľ čo iné ílové masky postupom času zasychajú na tvári a vytvárajú tvrdú suchú vrstvu, pod ktorou sa pokožka napína a miestami aj páli, táto maska to nerobí a nezasychá prakticky vôbec. Vďaka tomu, je jej umytie veľmi jednoduché, rýchle a šetrné (odporúčame vlažnú až studenú vodu pre ešte výraznejšie stiahnutie pórov). Pleť po aplikácii nie je začervenalá ani vysušená. Čistiaci a zmatňujúci účinok masky je priemerný, ale aj tak sme si ju u nás doma veľmi obľúbili a používáme ju najčastejšie

Clarins SOS MaskClarins SOS Comfort Face Mask

Poslední z trojice SOS masek dodá suché pleti potřebnou výživu a zanechá ji vláčnou a pružnou díky vysokému obsahu mangového másla. Alespoň to slibuje popis a já mohu prozradit, že nelže. Osobně ji používám na celou tvář kromě čela a nosu (které se přirozeně více mastí), protože i přes důkladnou péči pomocí hydratačního gelu přes den a nočního krému během spánku cítím, že hlavně po pracovním dni je pokožka vysušená a vyčerpaná (efekt klimatizace a centrum metropole..). Po použití této masky se tvář jakoby probudí k životu, získá zdravější barvu a na dotyk je jemná a hebká. Ještě viditelnější výsledky podle mě budou pozorovatelné v zimě, kdy díky mrazivému vzduchu venku a přechodům do přetopených interiérů kůže trpí nejvíce.

Clarins dokonce ve svých tipech doporučuje vyzkoušet nanést večer před spaním tenkou vrstvu masky pomocí zvýšeného tlaku prsty na pokožku a nechat ji působit přes noc. Při nejbližší příležitosti před výměnou ložního prádla to vyzkouším :).

 

Jak se vám SOS řada masek od Clarins líbí? Už jste nějakou vyzkoušeli? A bez jaké masky se doma neobejdete?

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *