Skip to content

For spring we wish…

Spring WishlistNemáme obľúbené ročné obdobie. Každé má niečo do seba, na každom milujeme iné a vždy sa deje niečo, čo nám vie vyčariť úsmev na tvári. Po dlhej (či už tuhej alebo slabšej) zime sú to prvé jarné lúče. Deň, kedy cítiť vo vzduchu jar, zimné kabáty ostávajú doma a kožené chelsea boots vymeníme za plátené conversky. Je to chvíľa, na ktorú sa každý rok tešíme a myšlienkami ju posledných pár dní privolávame čoraz častejšie (chladný vietor nás v uplynulom týždni naozaj nebavil…).

For English click here

Zatiaľ čo v zime hraje u nás prím šedá a temná modrá, na jar sa radi vyfarbíme (no stále ostávame pri zemi). Ja s obľubou vyťahujem svoj svetlý křivák, Mišo ide rovno do mikiny s Mickeyho potlačou. Jeansy vyhŕňame nad kotníky (na rozdiel od zvyšku populácie ich v zime nechávame na mieste a neukazujeme nahú kožu pri teplote pod nulou), na oči nasadzujeme slnečné okuliare a opúšťame Vinohrady. Máme niekoľko obľúbených miest v Prahe a jej okolí, kde je začiatkom jari viac než krásne a trávime tam prvé jarné dni.

Chladné počasie nás uplynulý víkend donútilo ostať v teple nášho bytu. To sme využili na ničnerobenie v pravom slova zmysle. Púšťali sme si hudbu, vyvárali, čítali rozčítané knihy, klikali po obľúbených e-shopoch a len tak boli. Občas viac ani nie je treba.

Pri poslednej konkrétnej činnosti (“klikaní po obľúbených e-shopoch”, pozn. redakcie) sme sa samozrejme nechali uniesť. Nie natoľko, aby nás pohľad na účty vytrhol z rovnováhy (rozumej nič sme neminuli), ale do takej miery, že sa nám nahromadila kôpka vecí, ktoré by sme u nás doma radi privítali. Alebo z nich spravili minimálne jarný wishlist.

Z nášho posledného výletu v Nórsku som si zapísal, že bez žltej parky (alebo skôr plášťa do dažďu) som nikto a že ju proste chcem. Už teraz viem, že by sa mi náramne hodila na náš ďalší trip o mesiac (zatiaľ ostávame v rovine “o tom potom”, ale čoskoro sa dozviete kam vyrážame). Rovnako by sa mi hodil pár nových tenisiek (a keďže ja dávam na všetko pozor ako na oko v hlave, biele by ostali dlho dlho!), mikina s citrónom (aby som pod žltú parku mal čo nosiť) a knižka od Venduly, ktorú už prakticky mám prečítanú, hoci ju nevlastním (čítanie v kníhkupectve je najlepšie využitý čas počas obedňajšej prestávky).

Mišo pre zmenu už dlho túži po skateboarde (raz s odôvodnením jazdenia po Vinohradoch, inokedy ako dekoráciu do bytu…), tak sme mu vyhliadli jeden tematicky ladený – s potlačou citrónov! Ak by skateboard našiel uplatnenie len ako dekorácia, rád by svoj čas venoval vymaľovávaniu omaľovánky o Malom princovi. Avšak ja sa celý čas rozplývam nad príchodom jari a preto dúfam, že by som ho prinútil aj k outdoorovej aktivite – v jarnej parke a pásikoch (lebo tie s blížiacim sa letom budú naberať na intenzite nosenia).

Myslím, že jar je v našich prianiach aktuálne na prvom mieste a či už s novými parkami alebo bez nich, určite si ju užijeme! Tiež sa na ňu tešíte?

zelená parka / green parka – esprit.cz
pásikavá mikina / striped sweater – esprit.cz
tenisky (ľavý spodný roh) / sneakers (left) – Mr. Porter
vankúš / pillow – dekado.cz
akvárium / fishhotel – MHome.cz
čistiaca emulzia / face wash – Clinique for Men
skateboard – AMI
čistiaca maska na tvár / cleansing face mask – Aesop
omaľovánka The little Prince / coloring book – Martinus.cz
kniha /book Vendula Chalánková – Proč nejsi jako chlapi v práci, vole? – Martinus.cz
žltý plášť do dažďa / yellow raincoat – Moods of Norway
mikina s citrónom / sweater with lemon – AMI
tenisky (pravý spodný roh) / sneakers (right) – New Balance
Spring Wishlist

We do not have one favorite season of the year. Every one of them has something special, every one of them we love for different reason and always is there something what makes our faces smile. After long (no matter if tough or weak) winter it is the first spring sun rays. We are really looking forward for the day when you smell the spring for the first time, winter coats will stay at home and we change leather chelsea boots for converse sneakers. It is the time we are really happy about every year and we are trying to call it with our thoughts more and more often (that heavy wind last week was really bothering).

While in winter we wear mostly grey and navy blue clothes, on spring we are going into colors. I like to wear my light biker jacket, Michael is happy with sweater with Mickey Mouse. we roll up our jeans above the ankles (unlike the rest of the population in winter we keep them warm in socks and long trousers and not showing naked skin when temperatures are around or below zero). We have few favorite places in Prague and its surroundings, where it is much more than beautiful, so we spend there the first spring days.

Cold weather we had last weekend forced us to stay at our warm home. We used it for doing nothing as much as you can imagine. We listened to the music, read some books, clicked through our favorite e-shops but not so much, so our bank accounts stayed safe ;). But we made our Spring wishlist!

From our last trip to Norway I wrote to my diary that I am no one without yellow raincoat and I simply need it! Already now I know I can use it during our next trip which awaits us in one month (we can’t say more now, but stay tuned, soon we will reveal it!). As same as I definitely can find some use for pair of new sneakers (and because I am careful person, I can assure you they would stay white very very long!). Sweater with lemon (so I have something to wear under the new yellow raincoat) and book from Vendula which I already have read even I do not own it (reading in a bookstore is the best spend time during the lunch break).

Michael desires for a long time for skateboard (once saying to ride it in Prague, another time saying he wants it as home decoration…), so we found one very thematically – with the lemon print! And if the skateboard will be just the decoration, he want to spend time with crayons and The Little Prince coloring book. But I am so excited about the spring in this post, so I hope I will force him to some outdoor activity – in spring parka and stripes (and with the coming summer, stripes will be in again).

I think spring is on the first place in our wishes and thoughts, and it doesn’t matter if we have new raincoats or parkas or not, we will enjoy it! Are you happy about the coming spring too?

7 Comments

  • Presne, to sú aj naši favoriti!
   Plus za mňa (Patrik) ešte ten FIshHotel, ktorý strašne (ale že strašne) chcem :))

 1. Ta žlutá parka je skvělá a v kombinaci s citronovou mikinou… Aaach! A ty omalovánky <3! Asi je nutně potřebuju :o). Už se těším, až si budu moct vyrazit jen tak v mikině nebo lehkém sáčku…

  • Na mikiny a saká sa tešíme aj my! A ešte na conversky :))
   Tak snáď čoskoro 🙂

 2. myslim ze dobry vyber ste spravili, ananasiky na prsou vzdy potesia 😀

 3. Úplně stejné New Balance jsou na mém wishlistu! 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *