Skip to content

Kiehl’s u nás doma!

KiehlsPri dnešnej prechádzke mestom (šiel som vlastne z potravín domov, ale slovo “prechádzka” vyznieva o dosť lepšie) som v duchu počítal, koľko dní nám ešte zostáva do odletu. Tri a pól dňa. Presne toľko musí prejsť a my pristaneme v Španielsku, na letisku si dáme prvú sangriu (dúfam) a na chvíľu zabudneme na všetky pražské rutiny a povinnosti a budeme si znova užívať prítomný okamih. Potom sa na pár týždňov vrátime (lebo treba aj zarábať) a znova odlietame. Presne deň pred Vianocami a rovno do New Yorku!

A dnes pár slov k dvojici produktov od značky Kiehl’s, ktorá svoje korene zapustila práve v New Yorku a pomaly sa udomácňuje aj v našej kúpeľni.

Kiehl’s Cactus Flower & Tibetan Ginseng Hydrating Mist 

Kiehls

Kaktusová hydratačná voda v spreji bola predstavená niekedy behom leta, skôr v jeho druhej polovici, a živo si spomínam, ako väčšina recenzií začínala tým, že je tento produkt prišiel neskoro, že mal tu byť od začiatku leta a podobne. Neviem ako to majú ostatní blogeri, ja si myslím, že hydratácia je celoročná záležitosť a minimálne tí čo cestujú, si tomuto podobné produkty kupujú a používajú celoročne.  

Výťažky z kaktusových kvetov, levandulového a rozmarínového esenciálneho oleju vytvárajú nezameniteľnú vôňu, ktorá pri prvom použití môže pôsobiť dosť intenzívne. Ja vo vôni výrazne cítim citrusové, bylinkové a čiastočne aj sladké tóny. Pravdupovediac, myslím si, že vôňu tohto produktu možno milovať alebo nemať rád, nič medzi tým. My obaja sme si ju veľmi obľúbili a tak je pre nás každá aplikácia malým rituálom 🙂

Čo sa týka hydratačných vlastností, tie sú dobré a vodu možno použiť ako podklad pod pleťový olej alebo na osvieženie počas dňa. Ja ako majiteľ zmiešanej / mastnejšej pokožky oceňujem, že voda nenecháva žiaden film na pleti.

Klady:
– hydratačné schopnosti produktu
– vôňa
– malé cestovné balenie

Zápory:
– vyššia cena oproti porovnateľným produktom iných značiek (na kiehls.cz zaplatíte za 75 ml balenie 440 Kč) 

Zloženie:
Aqua / Water, Alcohol Denat., Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lavandula Angustifolia Oil / Lavender Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Linalool, Hydrolyzed Opuntia Ficus Indica Flower Extract, Citronellol, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil / Rosemary Leaf Oil, Geraniol, Phenoxyethanol, Rhodiola Rosea Root Extract, Ethylhexylglycerin, Citral, Limonene

 

Rare Earth Pore Cleansing Masque 

Kiehls

Každá typ pleti má svoje pre a proti. Výhodou mastnejšieho typu je najmä fakt, že prvé vrásky sa objavia až o niečo neskôr než je to napríklad u suchej pleti. Zato všetky nečistoty a z toho vyplývajúce nedokonalosti sa budú prejavovať zakaždým… Našťastie správnou starostlivosťou a čistením sa tento problém dá minimalizovať.

Hĺbkovo čistiace íľové masky by mali byť základnou výbavou každého majiteľa mastnejšej pokožky. Ja som ich už vyskúšal niekoľko a som presvedčený, že čistenie im naozaj ide! Naposledy nám domov pribudla práve maska z rady Rare Earth Pore Cleansing, ktorá má za cieľ jednak čistiť pleť a jednak minimalizovať rozšírené póry. Na tému rozšírených pórov by sa dal napísať samostatný článok a tak len v skratke – na póroch ako takých nie je nič zlé! Pokožka sa cez ne zbavuje toxínov a ďalších odpadových látok, ktoré sa hromadia v tele. Problém nastáva, ak sa póry zanášajú, vznikajú v nich čierne bodky a následne ostávajú póry zväčšené.

Čistiaca maska od Kiehl’s sľubuje hĺbkové čistenie, odstránenie odumretých kožných buniek z povrchu pleti, zmatnenie a viditeľné stiahnutie pórov. Ako to už u väčšiny íľových masiek býva, aj tento produkt má výrazne sťahujúce účinky a preto ho neodporúčam nechávať dlhšie ako 8-10 minút na tvári (mňa už po tých ôsmych minútach všetko ťahá, som zbavený akejkoľvek mimiky a vlastne nie je mi to príjemné). 

Prvé zoznámenie s maskou nebolo najúspešnejšie, po nanesení na pokožku som začal cítiť mierne pálenie a do niekoľkých sekúnd som si musel masku zmyť. Odložil som ju teda do zadnej časti poličky a asi dva týždne som sa na ňu ani nepozrel. Potom som jej dal znova šancu, pálenie po nanesení sa objavilo znova, avšak v oveľa menšej miere a prakticky do 10 sekúnd úplne zmizlo. Po umytí (ak nenecháte masku úplne zaschnúť, zmýva sa veľmi ľahko) bola pleť naozaj čistá, na dotyk veľmi hladká a póry v oblasti nosa o niečo zmenšené. Mišo masku testoval so mnou, jeho nepálila vôbec a efekt minimalizácie pórov bol v jeho prípade o dosť výraznejší a presne taký, ako ho sľubuje značka v oficiálnom popise produktu. Zmenšenie pórov je samozrejme stav dočasný, pôsobením tepla, vlhka a ďalších vonkajších javov sa póry neustále rozširujú a sťahujú, ale ako čiastočné riešenie môžeme túto masku odporučiť.

Klady:
– skvelé čistiace schopnosti
– maska má vplyv na viditeľné stiahnutie pórov (ako ste si mohli prečítať vyššie, táto schopnosť bola výrazne odlišná u mňa a u Miša, takže odporúčam skúsiť najprv vzorku, ktorú vám v predajniach Kiehl’s určite radi poskytnú :))
– príjemná hutná konzistencia, ktorá sa dobre rozotiera a drží na tvári

Zápory:
– ja vo všeobecnosti nie som presvedčený o tomto “téglikovom” type balenia kozmetiky. Mám radšej tuby alebo pumpičky, z ktorých si produkt vytláčam a nemusím doňho liezť prstami.

Zloženie:
Water, Kaolin, Bentonite, Propanediol, Glycerin, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Corn Starch, Phenoxyethanol, Ceterath-20, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Lecithin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Oat Kernel Flour, Allantoin. 

 

Máte ďalšie tipy na skvelé íľové masky? Sem s nimi! 🙂 

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *