Skip to content

Let’s go to.. #1

Let's go to.. #1Let’s go to.. bude naším čtvrtletním přehledem akcí, věcí a událostí, které určitě nebudeme chtít minout a mohly by být zajímavé i pro vás. Můžete se těšit na poodhalení našich cestovatelských plánů, filmy, divadelní hry a další eventy, na které se těšíme, stejně tak třeba i na věci, o které plánujeme rozšířit náš domov.

For English click here

Řím – říká se, že do něj vedou všechny cesty. I když mám milovanou Itálii procestovanou křížem krážem, žádná z cest mě (ani Patrika) do něj zatím nezavedla. Na konci ledna si konečně dopřejeme čtyřdenní Prázdniny v Římě! Těšíme se! Tipy, co určitě nesmíme minout?

Bergen – po necelom polroku sa vraciame do Nórska. Tentorkát meníme multikultúrne Oslo za menšie a romantickejšie prístavné mestečko Bergen. Už sa teším na miestnu architektúru (ktorej sa neviem nabažiť na Flickri), potuľovanie po úzkych uličkách a výhľad z hory Mount Ulriken.

Lída Baarová  na tento film sa naozaj teším! Jednak sľubuje pútavý príbeh slávnej herečky Lídy Baarovej v podaní mnou obľúbenej Táni Pauhofovej a zároveň láka na skvelé spracovanie a úžasnú kostímovú výpravu. Večer 21. 01. 2016 máme rezervovaný pre návštevu kina!

The Danish Girl – Eddie Redmayne jako dánský malíř na začátku 20. století, který je ve skutečnosti ve svém nitru ženou, bude (věřím tomu!) skvělou podívanou. Jakoukoliv roli dostane tento britský herec “do rukou”, promění ji ve skvost. Podle traileru se navíc můžeme těšit na úžasné dobové kulisy nejen Kodaně, ale také Paříže a Drážďan. 4.2.2016 máme zapsáno v diáři!

Retro & Vintage trhy v Bio OKO – příběhy starých věcí nemusí být nuda! V Bio OKO se 24. ledna vrátíme o pár desítek let zpět a kousek retra si budeme moct přinést domů. Těším se na pečlivě vybrané věci s datem výroby do roku 1989, které budou pro mě hlavně vzpomínkou na dětství.

Dyzajn market jaro 2016 – stalo sa už tradíciou u nás doma, že každé (cca) tri mesiace chodíme obzrieť českých dizajnérov a našich priateľov na Dyzajn market. Ten najbližší sa koná počas víkendu 19.-20. marec a my dúfame v dobré počasie!

Year & Years – indie popová kapela, kterou člověk pozná na prvních pár slov a která si za necelé dva roky získala uši miliónů fanoušků po celém světě, se konečně dostane také do Prahy. 12.3. ve Foru Karlín roztančí publikum nejen svými hity “Take shelter” nebo “King”, budete tam?

Koncert Anety Langerovej v divadle Studio Dva – Anetu máme obaja radi, jej pieseň Tráva nám často hráva v aute (samozrejme vrátane predohry “Tráva Intermezzo”) a my obaja spievame na plné hrdlá. V marci (20.-21.3.) si pôjdeme zaspievať s Anetou na jej koncert v Studio Dva.

Plnicí pero Kayu – Kayu, to je dřevo. Lehké, perfektně padnoucí do dlaně. Po plnicím peru toužím už dlouho a když jsem vzal na zimním Le Marketu Kayu do ruky, byla to láska na první dotyk. Proč ho ještě nemám? No stále vybírám ten správný odstín dřeva =D, ale dal jsem si deadline konec ledna.

Drevená bábika Sketchinc – tvorbu mladej anglickej dizajnérky tvoriacej pod značkou “Sketchinc” sledujeme už nejaký piatok. Páči sa nám, ako spája severský minimalizmus a japonskú ilustráciu. Navyše všetko vlastnoručne vyrába a každý jej kúsok je unikát. Z množstva drevených “kokeshi” bábik si vieme ťažko vybrať len jednu… Coco Chanel, Anna Wintour, Karl Lagerfeld, Iris Apfel, Marc Jacobs alebo napríklad Andy Warhol. Ktorá skončí u nás ako prvá?

Gramofon – gramodesky teď frčí, to je fakt. U nás doma frčely už před 30 lety. Pár jsem si jich dovezl do Prahy a pod stromeček si dokonce nadělil vinyl “25” od Adele. Otázkou ale je, na čem si je přehrávat. Starou domácí Teslu mi máma nedá, máte proto nějaké tipy na jednoduché řešení? (bez nutnosti vlastnit zesilovač apod.)

Kryt s karikatúrou Anny Wintour – na Vianoce som od Miša dostal nový telefón (yes!) a hneď po sviatkoch som spustil pátranie po krytoch. Na internete som narazil na značku “KAHRI” a jej kryty na iPhone. O niekoľko minút na to som už mal v košíku kryt s karikatúrou Anny Wintour (aj keď ma lákal aj ten s Iris Apfel) a teraz už naňho netrpezlivo čakám.

Rome (M) – it is said that all roads lead to Rome. Even I travelled my beloved Italy length and breadth, any of the road took me (nor Patrik) to Rome. At the end of January, we will afford four-day Roman holiday! We are looking forward so much! Do you have some tips what is a must-see or must-visit?

Bergen (P) – after few months we are going back to Norway. This time we are switching from multicultural Oslo to smaller and more romantic port town Bergen. I am so excited about the architecture (which I don’t have enough on Flickr), rambling via tight streets and the view from Mount Ulriken.

Lída Baarová (P) – I am really looking forward to this movie! It promises gripping story about famous Czech actress Lída Baarová (played by my favorite actress Táňa Pauhofová) and also perfect done job and amazing costumes. Evening 21 of January 2016 is reserved for the cinema in my diary!

The Danish Girl (M) – Eddie Redmayne as Danish painter at the start of 20th century, who is a woman in his heart, will be (I believe that!) amazing spectacle. Every role he gets in his hands, he turns it into a jewel. And regarding the trailer, we can also look forward to awesome historical scenes from Copenhagen, Paris or Dresden. 4th February 2016 is reserved in our diaries!

Retro & Vintage markets at Bio OKO (M) – stories of old things are not supposed to be boring! At Bio OKO on 24th January we will travel few decades back in time and there you can also take home a piece of retro. I am looking forward to perfectly chosen things made before year 1989 and which will be, for me, some kind of childhood memories.

Dyzajn market Spring 2016 (P) – it is tradition for us that every three months we are visiting Czech designers and our friends on Dyzajn market. The closest one will held during the weekend from 19. to 20. March and we hope in good weather!

Year & Years (M) – indie pop band which you can recognize by few rhymes and which conquered milions of fans hearts over the world in just two years, will finally have a live performance in Prague. We will dance and sign with them “Take shelter” or “King” on 12 March 2016 in Forum Karlín, will you be there with us?

Aneta Langerová in Studio 2 theatre (P) – we both love Aneta, her song “Tráva” (Grass) is very often played in our car and we are singing with her very loudly and from bottom of the heart. On March (20. – 21.3.) we are going to sing with her into the Studio 2 theatre!

Fountain pen Kayu (M) – Kayu is wood. Light and perfectly fit in your hand. I have longed for fountain pen for a long time and when I got Kayu into my hand on one market, it was love at the first touch. Why I still do not own one? I can’t decide which color is the best one! But my deadline is at the end of January.

Wooden doll Sketchinc (P) – we are following the work of young English designer creating under the name “Sketchinc” for some long time. We love how she combine nordic minimalism and Japanese illustration. As a bonus, everything she make is hand made, so every piece is so unique. It is very hard to chose just the one from so many wooden “kokeshi” dolls – Coco Chanel, Anna Wintour, Karl Lagerfeld, Iris Apfel, Marc Jacobs or Andy Warhol. Which one will be the first?

Gramofon (M) – gramophone records are trendy now, that’s fact. They were trendy in our home also 30 years ago. I took some of them to Prague and I even gifted myself with Adele’s “25” vinyl for this Christmas. Question is, what to use to play them! I can’t take mum’s old vintage Tesla gramophone, so please, give me tips for some easy solution =) (I mean that I do not need any amplifier etc.)

iPhone case with Anna Wintour caricature (P) – I got from Mike for Christmas new phone (yes!) and right after that I started looking for a new cases. I found a brand named “KAHRI” and their iPhone cases. After few minutes later, case with Anna Wintour caricature (but also the one with Iris Apfel is so awesome!) was in the basket and now I am waiting for the package to be delivered.

17 Comments

 1. Jeeej, Řím vám strašně závidím! Já tam byla v září a miluji ho.. A co bych doporučila? Všechno 😀 Collosseum, Forum Romanum, Katakomby sv. Calista, celý Vatikán, Caracallovy lázně, fontánu di Trevi (ta byla zrovna v rekonstrukci, ale ted už by měla být snad otevřená) a je toho moooc 😀 Těším se na článek a fotky 😉
  A Lidu Baarovou mám taky na svém seznamu.

  • Mes Hommes Mes Hommes

   Děkujeme za tipy, už jsme je zapsali do itineráře =) a článek a fotky samozřejmě budou =) Řím bude láska, věříme tomu!

 2. Dana Zimová Dana Zimová

  Chlapci, zdravim vás a mám radost z vašeho společného blogu. V Rime jsem byla dvakrát a chci víc a víc. Miluju dílo Michelangela, takže doporucuju navštívit místa, která zdobí jeho nádherná díla. Kromě obligátní Sixtinske kaple a Chrámu Svatého Petra je tu ještě kostel San Pietro in Vincoli, kde se skrývá socha Mojžíše 😉
  Jo a ještě je skvělá galerie ve vile Borghese.
  Co nejkrásnější zážitky přeju!

  • Mes Hommes Mes Hommes

   Jéé, to ani neříkej, že chceš víc a víc, protože přesně s tímhle bojujeme co se týče Paříže =D, ale samozřejmě jsou i jiná místa, že ;). Každopádně děkujeme za tipy, zapsali jsme je!

 3. Paula Paula

  Jé konečne spoločný blog! Teším sa z vás a prajem veľa úspechov 🙂
  V Ríme som bola minulý rok a určite sa tam ešte vyberiem, lebo Fontana di Trevi bola v rekonštrukcii a to musím ešte vidieť! Mne sa najviac páčilo sedieť každý večer na Španielskych schodoch, staroveké ruiny sú rozsypané doslova po celom meste a Vatikán na mne zachoval obrovský dojem napriek tomu, že nie som veriaca. Určite odporúčam Piazza Navona s prekrásnym súsoším a fontánou a farmársky trh Campo de Fiori – majú tam lokálne jedlo od výmyslu sveta, parmezán, hľuzovky, cestoviny všetkých tvarov, časť tvorí aj kvetinový trh 🙂 Tiež si pozrite Ponte Saint Angelo aj s Castelom – v noci je to prekrásne vysvietené.
  A jeden typ špeciálne pre Vás – Gelateria Verde pistacchio – je to zmrzlináreň / kaviarnička so starým mentolovým autom a mentolovým interiérom! Zmrzlinu v Ríme určite nevynechajte, ďalší typ je Gelateria del Teatro na úplne čarovnej ulici, kde sa oplatí ísť len tak sa prejsť.
  Čo ma od Ríma odradilo, bola strašná doprava a značenie alebo resp. neznačenie pamiatok, smerov a pod. Transport po Ríme je jeden veľký chaos a metro v rámci mesta v podstate neexistuje, tak si radšej dopredu presne zistite kam a ako chcete ísť 🙂

  • Moc děkujeme =). Všechno jsme si zapsali a plánujeme. A jedno speciální obrovské děkuji za tu Gelateria Verde Pisacchio..to je přesně něco pro nás..už si vizualizujeme článek na blog jenom o ní! Snad nás nevyhodí =D

 4. Nada Nada

  Super tipy ! 🙂 Ja by som sa rada išla pozrieť tento rok do Paríža a keby mi všetko vyjde aj do NY ! 🙂
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  • Paříž snad dáme letos taky, a ten New York snad dopadne už příští rok.
   Držíme palce =)

 5. Great blog. Have a happy travel to Rome, so exciting, and I also love old records!

  • Thank you, Costantinos. Happy new year to you too 😉

 6. Gabca Gabca

  wow táto kategória je rozhodne jednou z mojich najobľúbenejších! ďakujem za inšpirácie, dokonca ma to donútilo sa zamyslieť nad niečim podobným i v mojom živote. Užite si všetky plány a dajte vedieť ako čo vyšlo 🙂 Už teraz sa teším na #2

  • Moc děkujeme! #2 plánujeme cca. za měsíc a půl, tak uvidíme. Ale do té doby přijdou určitě i jiné inspirativní články 😉

 7. Monika Monika

  Film The danish girl jsem byla zkouknout v pondělí a za me jednoznačně perfektní! A rozhodne dalším filmem který chci v nejbližší době zhlédnout bude Brooklyn, ukázka me opravdu hodně zaujala. Tesim se na vaše tipy z Říma, Itálii máme letos také na seznamu. Jsem rada, ze jsem díky blogu Ananas Barb narazila na Vás. Jak instagram tak blog me neskutečně baví. Přeji další zajímavé články a ja se jdu balit na par dni do Hamburku.

  • Ano ano, The Danish girl je úžasná podívaná, už jsme také viděli =), o víkendu jdeme konečně na Baarovou. Brooklyn se nám také zamlouvá, snad na něj najdeme čas 😉
   My jsme rádi, že sis k nám našla cestu =), moc děkujeme!

 8. zzzdenda zzzdenda

  Za sebe bych vam doporucil hlavne jednu pamatku, ktera me osobne dostala z celeho Rima uplne nejvic a to Altate della Patria, je to kousek od Colossea a rozhodne stoji za to vyjet vytahem nahoru na vyhlidku, ktera je nadherna! Dale je krasny Panteon, Bazilika sv Petra ve Vatikanu a vyhled z ni a dalsi a dalsi pamatky.. Uz se moc tesim na fotky a uzijte si to kluci! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *