Skip to content

Halloween & Christmas in LUSH

lush-christmas-16Vianoce na konci septembra? Odkedy blogujeme a ja (Patrik) pracujem v marketingu, nie je nám to vôbec cudzie. Hneď v druhý jesenný deň, kedy sme si cestou z práce užívali nefalšované babie leto (veď to poznáte, ráno zima, popoludní slnečno a křivák prehodený len tak letmo cez ramená), sme sa zastavili na IP Pavlova v Prague Gallery. Tam to už pri vstupe do predajnej galérie plnej naozaj skvostných kúpeľňových návrhov voňalo priam božsky. Nie je sa čomu čudovať. Na tomto mieste britská značka LUSH predstavovala svoju tohtoročnú Halloweensku a Vianočnú kolekciu. Kto len raz zavítal do ich predajne (alebo šiel aspoň okolo), nám dá za pravdu, že akýkoľvek produkt LUSH možno rozoznať podľa silnej a návykovej vône.

For English click here (but scroll whole post for all the photos 😉 )

lush-christmas-6Ak sa na Halloweena nechystáte strašiť susedov a vyberať od nich sladkosti, skúste si užiť pohodový večer vo vani s tradičnou šumivou bombou v tvare tekvice. Po minuloročnom “třpytivém” zážitku so Sparkly Pumpkin tento rok siahneme skôr po šumáku “Pumpkin” alebo pene do kúpeľa Boo“, ktorá je za mňa supercute, obsahuje výživné oleje a to ja naozaj môžem.lush-christmas-7 lush-christmas-8 lush-christmas-9

Chladné mesiace roka a obzvlášť obdobie Vianoc sa mi vždy spája so špecifickými vôňami – škorica, ihličie, sladké pomaranče, perníkové korenie, klinčeky, med… Tento rok budeme počas sviatkov mimo domova a zrejme nás minú aj všetky vianočné výzdoby a nákup živého stromčeku. O to viac si užijeme novinky z Vianočnej kolekcie LUSH, ktorá je znova farebná, trblietavá (to skôr ocení nežné pohlavie) a hravá. lush-christmas-10 lush-christmas-21

Už pri letmom pohľade na vystavené novinky padli pohľady nás oboch na rovnaký produkt – čistiace želé na tvár Papa Noel v tvare mikulášskej brady! Odfotenie selfie pred prvým použitím tohto produktu je priam povinnosť (neminie ani nás, sledujte náš Instagram a Facebook, kde Mikulášsky pozdrav s Papa Noel od LUSH určite uvidíte). Svetlé želé s výraznou citrusovo-bylinkovou vôňou jemne a účinne čistí pokožku od mastnoty a povrchových nečistôt. Organický jojobový olej zabezpečí, že pleť sa po použití produktu nevysuší, ale ostane priemne vláčna a svieža. 

lush-christmas-19 lush-christmas-18lush-christmas-5 lush-christmas-2 lush-christmas-3

Druhým pútačom pozornosti bola pena do kúpeľa “Santasaurus”. Malý zelený dinosaurus s červenou čiapkou je napichnutý na špajdli a oproti klasickým šumivým bombám vydrží hneď niekoľko použití. Jeho pomarančovo-medovo-bergamotová vôňa Vás tak môže sprevádzať celou zimou a spríjemňovať dlhé večery strávené vo vani.

Každá kolekcia LUSH-u samozrejme prináša hneď niekoľko nových kúpeľových bômb. U nás doma majú svoje stále miesto a takmer úplne vytlačili z používania penu do kúpeľa (mimo nich máme ešte radi oleje do kúpeľa, ale o tých niekedy inokedy). Z balistík (ako sa šumivým bombám hovorí) nám učarovala bomba “Shoot for the stars” s jej jasne modrou farbou a zlatými hviezdami. Tie obsahujú kakaové maslo a olivový olej, takže kúpeľ bude mať okrem antistresových aj hydratačné účinky na telo. 

Niektoré z produktov už máme doma a po Santasaurusa si zájdeme do pražskej predajne LUSH hneď 1.10., kedy sa vianočná kolekcia dostáva do predaja. 

Je tu niekto ďalší, kto fandí vianočným vôniam a vaňovému ničnerobeniu počas dlhých zimných večerov? 🙂  

lush-christmas-13 lush-christmas-15 lush-christmas-14

Christmas at the end of September? Since we are blogging and I (Patrik) work in marketing it is nothing special for us. Right on the second autumn day we spent afternoon in one beautiful bathroom gallery in Prague. Why? Because LUSH presented here its Halloween and Christmas collection.

If you do not plan to trick or treat your neighbors, you can still enjoy pleasant evening in a bath with traditional bath bomb “Sparkly Pumpkin” in shape of pumpkin, with a really nice and fresh relaxing scent. Or you can use cute bath melt “Boo” which contains nourishing oils.

Cold months and mainly the time of Christmas reminds me typical scents – cinnamon, pine needles, sweet orange, gingerbread spice, honey.. This year we will spend this time far far away from home (guess where), so we will miss buying the Christmas tree or looking to the Christmas decorated shop windows. So regarding this, we will enjoy more than usual new products from Christmas LUSH collection which is full of colors, glitters and it is simply playful.

lush-christmas-1 lush-christmas-20

What attracted our eyes? In a first row it was face wash jelly “Papa Noel” in a shape of Santa’s beard. To take a selfie with this product before first use is simply a must =D (follow our instagram and facebook and you will see it soon 😉 ). Almost white jelly with really noticeable citrus-herbal scent gently and effectively cleans the skin from grease and impurities. Organic jojoba oil and moisturizing carrageenan provide a delightfully soothing texture.

Second eye catcher was a reusable bath foam “Santasaurus”. It is little green cute dinosaur with red cap, traditionally on a stick as the other reusable bath foams from LUSH. Its orange-honey-bergamot scent is ready to please you during whole winter and make your bath even enjoyable.

Every LUSH collection brings always some new bath bombs. They have a special place in our bathroom and we never run out of them, it can be said they almost replaced traditional bath foams. We fell in love with “Shoot for the stars” which has a bright blue color and golden stars full of glitters. It contains cocoa butter and olive oil so the bath has perfect moisturizing effect on your skin.

Some of those products we already have, for some others (like Santasaurus) we will go to the Prague LUSH shop right on 1st October when will Christmas collection on sale.

Is there somebody else who is fan of Christmas scents and bath “doing nothing” during long winter evenings? 😉

lush-christmas-4 lush-christmas-12 lush-christmas-11lush-christmas-17

Processed with VSCO with hb1 preset

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *