Skip to content

Najlepšie pleťové masky

Best facial masksAko najradšej relaxujete počas zimných mesiacov? Šálka čaju a kniha? Alebo vyhriata posteľ a film? Prípadne sledujete sychravé počasie z tepla svojho domova? My milujeme všetko vymenované! Leto zbožňujeme (kto by nemal rád horúci piesok, čerstvé kokosy a teplé večery), ale rovnako obľubujeme aj zimu a všetko s ňou spojené. A čo k relaxovaniu v zime patrí podľa nás? Jednoznačne pleťové masky! Po správnom relaxe je človek plný dobrej nálady, vyzerá oddýchnuto a to všetko môže správna maska ešte viac podporiť. Dnes pár slov o tých (podľa nás) najlepších maskách, na ktoré by ste sa mali v najbližších týždňoch zamerať aj vy!

Onest – Balance Face Mask
Onest Balance Face Mask

Začnem najnovším prírastkom v našej kúpeľni, ktorý si ma ale úplne dostal a je to aktuálne môj No. 1 produkt. Česká značka Onest sa mi najprv vryla do pamäti svojimi minimalistickými a zároveň krásnymi baleniami, ktoré sa stanú ozdobou každej kúpeľne. Portfólio produktov nie je nijak široké, ale zahrňuje všetko potrebné (#menejjeviac) a u každého produktu vidieť, že si na jeho vývoji dali majitelia záležať.
Balance Face mask svojou textúrou pripomína krém, ktorý sa na povrchu pleti drží a nezasychá úplne. Najmä v chladnejších mesiacoch roka, kedy mám pokožku zmiešanú aj s občasnými vysušenými miestami, tento efekt veľmi vítam a zasychajúcim maskám sa radšej vyhýbam (o to radšej a častejšie potom siaham po maske od Onest). Zloženie produktu je plné prírodných super-ingrediencií, ktoré pleť detoxikujú (zelený a biely iľ, aktivované bambusové uhlie), odstraňujú odumreté bunky z povrchu pokožky (flower acid – nová generácia AHA kyseliny), regenerujú (polymer z morskej riasy, zinok, extrakt z koreňu zázvoru), osviežujú a hydratujú (meduňková voda, rozmarýnový extrakt).
Tým, že maska úplne nezasychá, pleť nie je vystavená pnutiu ani páleniu a jej aplikácia je veľmi príjemná (rovnako ako samotné zmytie – žiadne drhnutie, maska sa veľmi pekne a ľahko umýva). Čo bude zaujímať väčšinu z vás, sú samozrejme účinky… Za mňa absolútne skvelé! Pleť je čistá, rozžiarená a krásne vyhladená. Žiadne sčervenanie ani suché miesta (tento benefit vyzdvihujem najviac).
Ak hľadáte čistiacu masku, ktorá pleť zároveň zregeneruje a máte radi lokálnych výrobcov, Onest Balance Face Mask je ten pravý produkt pre vás!

Frais Monde Organic Spa Mask Black Clay & Frais Monde Organic Spa Mask Yellow Clay
Frais Monde Organic Spa Mask

S novými íľovými maskami prišla aj talianska značka prírodnej kozmetiky Frais Monde, ktorú na náš trh priváža e-shop Elnino. My sme na testovanie dostali čiernu a žltú verziu. Ako už samotný názov masiek napovedá, základnou ingredienciou je íľ, ktorý je doplnený o termálnú sírnu vodu (tou je kozmetika Frais Monde všeobecne známa) a kvetinové vody. Tie majú na pleť regeneračný účinok, ozdravujú ju a spolu s vybraným íľom riešia jej prípadné problémy. Obe masky majú krémovo-pastovitú konzistenciu, ktorá sa veľmi dobre nanáša, vytvára rovnomernú vrstvu a postupne úplne zasychá. Ako som spomínal vyššie, najmä v zime nie som fanúšikom tohoto javu a proste pred zaschnutím už masku zmývam.
Medzi účinkami masiek nevidí ani jeden z nás žiaden rozdiel (čierna by mala rozjasňovať a žltá čistiť). Obe rovnako dobre čistia, vyhladzujú povrch pokožky a jemne sťahujú póry. Chválim balenie v tube, ktoré mi príde z hygienického hľadiska najvhodnejšie, takisto spratné 75ml balenie.
Čo by sme mohli maskám vytknúť, je dizajn balení. Pôsobí na nás zastarane a neesteticky, ale samozrejme nijak neovplyvňuje účinky, ktoré sú veľmi dobré!

Sóley – steinEY – pleťová maska so sopečným íľom
Sóley Steiney Mineral Mask

Tento produkt je ďalšou pýchou našej kúpeľne. Islandská značka prírodnej kozmetiky Sóley v sebe spája výťažky s tých najlepších islandských bylín, ktoré podporujú hojenie a regeneráciu pokožky. Čo je na maske zaujímavé, je fakt, že okrem bylín obsahuje aj sopečný íľ z islandskej sopky Eyjafjallajökull. Táto kombinácia sa postará o perfektné vyčistenie pokožky, odstránenie odumretých kožných buniek a podporí posilnenie kožného tkaniva.
Maska sa dodáva v prášku, takže ju môžete miešať s vodou, kvetinovými vodami alebo prírodnými pleťovými olejmi (tie odporúčam, maska potom menej vysušuje). Dopodrobna som sa o tomto produkte a jeho účinkoch rozpísal TU.

Kiehl’s – Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque
Kiehl's Masque

Hydratačné masky sú kategória produktov, ktorá ma baví čoraz viac. Napríklad po aplikácii hĺbkovo čistiacej masky (vyskúšajte od Kiehl’s masku „Rare Earth Pore Cleansing Mask“ – ktorú vidíte na fotografii) alebo hodine strávenej v plaveckom bazéne (#chlór) je ich použitie priam nevyhnutné. Tento rok predstavená gélová maska Kiehl’s v sebe spája silné hydratačné účinky Aloe Vera a regeneračnú schopnosť výťažku z nechtíku lekárskeho. Maska sa vďaka svojej gélovej konzistencii veľmi ľahko aplikuje, na pleti príjemne chladí a z časti sa do pokožky aj vsakuje. Podľa výrobcu stačia už tri minúty na jednu aplikáciu, ja ale rád nechávam masku pôsobiť 15 minút a niekedy aj dlhšie. Následne stačí pokožku opláchnuť a vysušiť. Pleť je po umytí masky veľmi pekne vyhladená, zregenerovaná a pôsobí odpočato ako po víkende plnom oddychu. Ak máte možnosť, navštívte predajňu Kiehl’s a vypýtajte si vzorku na vyskúšanie ☺

Clinique Pep-Start – Double Bubble Purifying Mask
Clinique Pep-start purifying mask

Trend bublinkových masiek nie je potrebné predstavovať. Najmä, ak patríte medzi fanúšikov kosmetiky z Ázie, určite vlastníte minimálne jednu podobnú masku. Clinique sa rozhodol zareagovať na spomínaný trend a do svojej farebnej rady „Pep-Start“ zaradil hĺbkovo čistiacu „bublinkovú“ masku. Ružový gél sa behom aplikácie mení na ľahkú penovú konzistenciu, ktorá pleť čistí a zmatňuje. Odporúčaná dĺžka aplikácie aj s pôsobením nezaberie viac než dve minúty.
Mne tento produkt viac pripomína čistiaci gél na každodenné ranné čistenie (samozrejme masku nepoužívame denne) a prípravu pleti k aplikácii denného krému. Viac než samotné účinky určite zaujme bublinková technológia, ktorá je vysoko návyková a oceníte ju nie len vy, ale aj vaše okolie (či už spolubývajúci alebo followeri na Instagrame ☺).

Akej maske ste podľahli naposledy vy?

One Comment

  1. Katarina K Katarina K

    Take vase clanky mam najradsej! Pozdravujem z Rakuska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *