Skip to content

Pánske holenie – stavte na zelenú kozmetiku!

Weleda a NaviaAk by som mohol vyškrtnúť jednu vec z pánskeho sveta, bolo by to holenie tváre. Nerozmýšľal by som ani sekundu. Určite sa nájdu muži, ktorých táto činnosť baví, no ja sa k nim bohužiaľ neradím. Holenie je pre mňa otravné, zaväzujúce, pokožku mám po ňom podráždenú a vo všeobecnosti to beriem za povinnosť, v žiadnom prípade zábavu.

Toľko k téme ja vs. holenie.

Každopádne, holiť na tvári sa musím. V 70% prípadov k tomu využívam elektrický holiaci strojček, ktorý ochlpenie na tvári strihá tesne nad pokožkou a mám pocit, že u suchého holenia moja pokožka trpí menej. Vo zvyšných prípadoch (tie nastávajú, keď sa deje “niečo dôležité”), beriem do rúk klasický holiaci strojček (žiletku). Dlho (v rade rokov) som ju tradične kombinoval s penou na holenie a krémom po holení, až som minulý rok siahol po produktoch s inou konzistenciou a prírodným zložením. A že tá zmena stála za to!
Dnes teda pár slov k ním…

Weleda krém na holení
Prechod z peny na holenie ku krému nie je úplne jednoduchý. Prirovnal by som to asi k peniacim vs. nepeniacim zubným pastám. Proste človek je zvyknutý na nejakú konzistenciu a postup použitia, ktorý sa u nového produktu môže mierne líšiť. Krém na holenie Weleda má husté (ako inak) krémovité zloženie a po nanesení na navlhčenú pokožku vytvára jemnú a príjemnú penu. Pred každým holením ho nechávame 1-2 minúty pôsobiť, aby zmäkčil ochlpenie a to bolo pri holení poddajnejšie.
Jemné mydlo na holenie, ktoré je základom zloženia produktu, zabezpečí hladké oholenie, mandlové mlieko sa stará o regeneráciu pokožky pri holení a zmes éterických olejov vytvára sviežu pánsku vôňu.
Aktuálne máme doma otvorené už druhé balenie krému na holenie od Weledy a sme s ním spokojní. Mne osobne učarovala najmä jeho vôňa (podobne ako u ostatných produktov Weleda) a plus dávam aj za hygienické balenie v podobe tuby.
 
Zloženie: 
voda, stearát draselný, gylerin, olivát draselný, kokoát draselný, stearát sodný, parfém (z prírodného éterického oleju), maceškový extrakt, extrakt zo sladkých mandlí, kozie mlieko, olivát sodný, kokoát sodný, kremičitan sodný, síran horečnatý, alkohol, limonen / linalol / citronelol / geraniol (z prírodných éterických olejov)

Navia olej po holení
Slovenskú značku Navia na našom blogu nemusíme predstavovať. Tí, ktorí nás sledujú na Instagrame si už určite všimli, že ich produkty sú hojne zastúpené v našej kúpeľni a tešia sa veľkej obľube. Keď nám pani Martina, zakladateľka značky, napísala o oleji po holení, hneď sme zbystrili pozornosť a s napätím očakávali samotný produkt 🙂
Pokožka po holení býva podráždená a citlivá. Žiada si špeciálnu starostlivosť, regeneráciu a hydratáciu. Doteraz sme sa spoliehali najmä na kvalitné hydratačné produkty, ktoré sú základom našej kozmetickej poličky. Ale keďže v posledných rokoch sme si naozaj obľúbili rôzne oleje (pleťové, telové, na vlasy, …), boli sme veľmi zvedaví na olej po holení Navia.
Ide o viacdruhový olej, ktorého základ tvorí mandlový a organický argánový olej. Ako je známe, olej z mandlí je veľmi prospešný ľudskej pokožke. Neupcháva póry, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, vitamín A, vitamín E a ďalšie prospešné látky. Má silný regeneračný a obnovujúci účinok, takže pokožke podráždenej po holení dodá presne to, čo v danom momente potrebuje. Zmes esenciálnych olejov z čajovníku, cédrového dreva, harmančeku a kadidla sa postará o naozaj veľmi sviežu vôňu, ktorá nás oboch podmanila a ja osobne ju beriem ako najsvetlejší bod celého procesu holenia 🙂
Olej sa aplikuje hneď po holení, na navlhčenú pokožku (vlhká pokožka = rýchle vstrebanie oleju). Produkt sa postará o dostatočnú hydratáciu, občas už nie je potreba na oholené miesto aplikovať ani denný krém (aj keď, na dennú dávku SPF by sa nemalo zabúdať…). Čo oceňujem najviac, je nulový pocit mastnoty, olej sa vstrebe do pokožky úplne a na povrchu pokožky zanechá len pocit jemnosti.
Ak by som mal hľadať nejaké “ale” (nenazval by som to negatívami, len možno postrehmi z používania), u produktu nás prekvapilo jediné – na základe názvu sme očakávali chladivý účinok, ktorý však nenastal (ale preniesli sme sa cez to a naplno si užívame chladivo-osviežujúcu vôňu :)). A z čisto osobného pocitu by sa mi lepšie pracovalo s balením s kvapátkom / pipetou, u ktorej je dávkovanie presnejšie a som na ňu viac zvyknutý… Inak oleju po holení nie je čo vytknúť, na jeho používanie sme si veľmi rýchlo zvykli a aktuálne sme v polovici vypoužívaného balenia.

Zloženie:
mandľový olej, arganový olej – nerafinovaný a organický, sezamový olej – nerafinovaný, nechtíkový macetát, mentol, esenciálny olej Čajovník, esenciálny olej Cédrové drevo, esenciálny olej Harmanček, esenciálny olej Kadidlo

Aký typ holenia máte radšej? Na mokro alebo na sucho? Nejaké tajné tipy na skvelé produkty? Podeľte sa s nami v komentároch!

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *