Skip to content

Prírodný šampón proti lupinám Ponio

šampukAž 90% mužov trpí lupinami a svrbiacou pokožkou hlavy. Neviem, či má tento fakt upokojovať, každopádne medzi týchto 90% z časti patrím (bohužiaľ). Z času na čas (zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť, či je to vplyvom ročného obdobia, psychickej pohody alebo aktuálnou dávkou sebalásky) so mnou pokožka na hlave začne bojovať. Nepríjemne svrbenie vyvrcholí v lupiny a zvyšných 90% mužov mi určite dá za pravdu, že to nie je žiadna zábava.

Svoje “lupinové obdobia” mávam už od detstva. Za tú dobu som prešiel od šampónov na predpis, cez kozmetiku z drogérie a lekárne až po “akože prírodné” produkty. Všetky na chvíľu účinkovali. Niektorým to vydržalo vcelku dlho, u iných účinky začínali odoznievať pred tým, než som stihol samotné balenie dopoužívať.

Tento rok som sa začal kamarátiť s reálnou prírodnou kozmetikou (žiadna “akože”). Prvé prírodné produkty boli samozrejme tie pleťové, neskôr som otestoval čo to z telovej kozmetiky a pri poslednom objednávaní z e-shopu krasnakazdyden.cz som sa rozhodol vyskúšať svoj prvý tuhý šampón. Po krátkej konzultácii s majiteľkou Míšou padla voľba na tuhý šampón proti lupinám Orient Chai od Ponio.

Základnou zložkou je zinok, ktorý je obsiahnutý snáď vo všetkých produktoch v boji proti lupinám. Okrem neho medzi ingredienciami nájdete rozmarínový extrakt, pantenol, panenský olivový olej a olej crambe (ktorý je podobný tomu argánovému). Šampuk má svetlú farbu a vôni dominuje najmä zinok, čo mi nijak nevadí a vlastne možno aj vyhovuje. 

Ako som písal, problém s lupinami začína vždy svrbením, ktoré sa postupne stupňuje až je neznesiteľné. V deň kedy mi prišiel balíček, som zažíval priam neznesiteľné stavy svrbenia a môj vtedajší šampón ich nijak neeliminoval. Po otvorení balíčku som stihol spraviť (až) jednu fotografiu produktu a hneď som sa pustil do jeho používania. Už po prvom umytí bolo svrbenie zmiernené. Po ďalších stále ustupovalo a po niekoľkých dňoch používania šampuku ma pokožka hlavy nesvrbela vôbec. Za mňa veľké plus!

Problém s lupinami sa s používaním šampuku Orient Chai takisto výrazne zlepšil. Rovnako ako so svrbením pokožky, problém ustupoval postupne. U prírodnej kozmetiky väčšinu ľudí “odstrašuje” pomalší nástup účinku. Našťastie to nie je prípad tohto šampuku a lupiny boli eliminované na 98-99% behom dvoch týždňov. Skvelý stav pokožky vydržal až do dopoužívania šampuku a ja si ho chcem znova objednať (a znova a znova!). Väčšia verzia (60 g) my vydržala pri (takmer) dennom používaní tri mesiace, čo pri cene cca 200 Kč hodnotím naozaj pozitívne. 

Zloženie:
Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sodium Cocoyl Isethionate, Aqua, Zea Mays Starch, Glycerine, Panthenol, Cetearyl alcohol, Crambe Abyssinica Seed Oil, Olea Europea Fruit Oil, Zinc Pyrithione, Lavandula Angustifoilia Oil, Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Illicium Verum Oil, Cananga odorata Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark, Citric acid, Linalool*, Limonene*, Geraniol*, Farnesol*,Benzyl Benzoate*, Benzyl Salicylate*, Eugenol*, Cinnamal*, Cinnamyl Alcohol*

* obsiahnuté prirodzene v siliciach 

 

Klady:
– šampuk splní presne to, čo vo svojom popisku sľubuje 

– prírodné zloženie, nedráždi pokožku 

– po dopoužívaní produktu nezostáva žiadne plastové balenie (#sustainable)

– väčšia verzia vydrží pri dennom používaní až 3 mesiace 

Zápory:
– nenašiel som 

 

Čo by sme našli vo vašej kúpeľni – klasický tekutý šampón alebo tuhý šampuk?

3 Comments

  1. B B

    Zajděte si k Martině Matyjášové! Je to nejlepší žena pod sluncem a má nejlepší mýdla na přírodní vlasy<3

    • Děkujeme za tip, najdeme a vyzkoušíme =)

  2. Já zkoušela ten s ichtamolem a taky super 🙂

    Piosek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *