Skip to content

The right place

Pohorelec_duo_Hľadanie toho správneho miesta. Na lásku, prácu, žitie. Jednému vyhovuje rušné veľkomesto, prekvapenie za každým rohom, spleť farieb a kontrast, iný hľadá ticho prírody, čistý vzduch a široký rozhľad. Proste sme rôzni, každý túži po inom a čo jedného fascinuje, druhému nemusí vyhovovať.
For English click here

DSC_0511DSC_0426Podobne to je s výberom miesta na fotenie. Príprava série fotografií, ktorými doplníme jeden z našich článkov, je veľakrát zdĺhavejšia, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.  Obvykle ide o dlhý proces, ktorý začína nápadom, pokračuje prípravou (žehlenie, holenie, etc. doplňte podľa vlastného) a dúfaním v správne klimatické podmienky (lebo v daždi tohov veľa nenafotíte, rovnako keď je plus tridsať a už pri odchode z domu vyzeráte viac než použito), nájdenie správneho miesta a samotné fotenie. Najťažším bodom celého procesu je pre nás hľadanie miesta pre fotenie.

Praha je skvelá. Množstvo krásnej starej architektúry, úzkych uličiek, jasných farieb. Ak zájdeme ďalej od centra, môžeme v niektorom z minimalistických kancelárskych komplexov fotiť v obklopení železa a skla. A ak by sa nám zachcelo trochu zelene a prírody, okolo nášho bytu si môžeme vybrať z niekoľkých vinohradských parkov. Občas však nevieme… Kam skôr, akým pozadím doplniť daný outfit a či na vybranom mieste nebudú zástupy ľudí (čo samozrejme budú, lebo Praha).

Lidé jsou totiž všude. Jako mravenci okolo mraveniště. Představte si Karlův most bez jediného živáčka. Nebo Time Square a Piccadilly Circus. Dokážete si vizualizovat ty dechberoucí záběry, kdy uprostřed něčeho tak notoricky známého stojíte úplně sami? Chtěli bychom to jednou zažít. Univerzální návod, jak bojovat se zástupy lidí nemáme. Buď můžete čekat a doufat, že ten nekonečný proud jednou na chvíli ustane, anebo si seženete “asistenta” (případně dva), který je bude s prosebným výrazem ve tváři zastavovat. Na druhou stranu davu se da využít jako skvělého doplňku na pozadí, který pak v Lightroomu jemně rozostříte. Koneckonců, bojujeme často také s automobily, které parkují vždy na tom nejnevhodnějším místě. O dopravních značkách nebo odpadkových koších je i zbytečné se rozepisovat. Ty ale naštěstí s trochou umu není až takový problém vyretušovat.

Jaké pozadí upřednostňujete na outfit fotografiích vy? Něco simple, městské nebo barevné? Anebo je to úplně jedno a soustředíte se na bloggera a jeho outfit? DSC_0435DSC_0498

Looking for the right place. Place for love, work, living. Once is okay with busy metropolitan city, with surprise on every corner, mix of colours and contrasts. Other one is looking for silent nature, clean air and wide horizon. People are different, everyone desires for different things and when one is fascinated by something, the other one dislikes it at all. And that’s ok.

It is similar when we are looking for the place for shooting. Preparation of photographs which completes one of our posts are many times more difficult than it may seem for the first sight. Usually it is very long process, which starts with idea, continues with the preparation (ironing, shaving, etc. everyone can completes what suits him best) and hoping in the right weather (because in rain it is hard to shoot, or when it is outside 30 degrees of Celsius you just get off the apartment and look like used napkin). The hardest point from this whole process is to find the right place for shooting.

Prague is great. Quantity of beautiful historical architecture, tight streets, bright colors. When we drive a little bit away from city center, we can shoot in some of minimalistic office complexes full of glass and iron buildings. And if we desire for little bit of nature, surrounding of our apartment is full of green parks. But sometimes we just don’t know.. Where to go first, what background choose to complete our outfits perfectly and if there are not crowds of people (what is almost impossible in Prague).

People are everywhere. Like ants around anthill. Just imagine Carl’s bridge without a soul. Or Time Square and Piccadilly Circus. Can you just visualise those breathtaking shots when in the middle of something world know you are standing completely alone? We would like to experience it some day. Universal guide how to fight with crowds of people does not exist. You can try to wait and hope that the crowd will end for a while or you can hire some assistant (or two) who can try with pleading eyes stop those crowds for a while. On the other hand, you can use the crowd of people as perfect background which you just blur little bit in Lightroom in post-processing. After all we also fight very often with cars parked on streets, and at the end, talking about traffic signs or bins is useless at all. But those you can easily retouch in Lightroom etc.

Which background do you like on outfit photographs? Something simple, sort of city or plain colours? Or it completely doesn’t matter and you are focusing on blogger and his outfitpohorelec

Michael:
leather jacket ASOS | sweater Balmain for H&M | jeans Bershka | chelsea boots Baťa | scarf ZARA | bag ZARA | watch Tom Tailor
Patrik:
coat F&F | cashmere sweater H&M (Michael’s) | jeans H&M | shoes Red Herring (Debenhams) | scarf DbM | watch Corniche 

DSC_0515DSC_0446DSC_0509DSC_0438DSC_0523

20 Comments

 1. Pravdou je, že čtenář si často uvědomí důležitost pozadí až ve chvíli, kdy je nějaké ošklivé – aspoň tak to mám já .. normálně se na pozadí nesoustředím, ale nedávno se nějaká slečna fotila uprostřed cesty s plno lidma kolem a to se mi vůbec nelíbilo a proto mě to tak zaujalo..
  Dnes mě pozadí zaujalo přesně z opačného hlediska – to vaše je boží 🙂

  • Ďakujeme! 🙂

   Ono, presne ako píšeš, keď je pozadie neutrálne, alebo vhodne doplňuje outfit či celkovú náladu fotografií, človek ho ani nevníma. V podstate, veľakrát začína byť zaujímavé až v momente, keď je rušivé 🙂

 2. Ahoj kluci, nejprve moc gratuluji k novému blogu a přeji hodně stěstí při společném blogování! :-*
  Souhlasím s tím, že vybrat místo pro fotky není žádná legrace. Dokud jsem bydlela v širším centru Prahy, tak jsem s tím neměla vůbec žádný problém, ale co jsme se přestěhovali na okraj a v okolí není moc fotogenických lokací, tak s tím trochu bojuju.
  Hlavně už se těším na jaro a léto, to budou fotky zase hned optimističtější a barevnější!
  Moc se mi líbí boty, jak Patrika tak i Michaela, mám na mužích tento typ bot moc ráda a přijde mi, že je nosí ale málokterý muž.

  Simona

  • Ahoj! =)

   Ďakujeme za komentár… Presne ako píšeš, v centre so skvelými lokalitami nie je problém. Jediným problémom sú masy ľudí, čo však ale neovplyvníme. Mohli by sme chodiť fotiť skoro ráno, keď ešte všetci turisti dospávajú včerajšiu noc, ale jednak by to nebolo autentické (fotíme proste počas toho, ako ideme na kávu / nákup / whatever) a jednak nie sme ranné tipy O=)
   Chelsea boots a ich akékoľvek variácie sme si veľmi obľúbili! Ja verím, že sa mi podarí vo výpredajoch zohnať ešte jedne čierne (najlepšie z hladkej kože, ako má Mišo) a budem vybavený!

 3. úžasný projekt! veľmi sa teším na vaše ďalšie články 🙂 a pokiaľ ide o pozadie, myslím, že dokáže fotky posunúť na úplne novú, inú úroveň. takže nájsť to správne si určite vyžaduje nejaké to úsilie a snahu. 🙂

  • Ďakujeme ďakujeme, budeme sa snažiť, sľubujeme! =)
   A už teraz premýšľame nad tým, kde vzniknú fotky k najbližšiemu (outfit) postu …

 4. toto je pekne pozadicko!

  myslim ze pozadie je dolezite ale ked mas sikovneho fotografa ten vie aj v nie moc peknom prostredi spravit fajn zaber 🙂

  Pozri novy blog so slovenskymi dizajnermi 🙂
  http://www.donnaiveh.com

  • Pravdupovediac, aj sme riadne vymrzli, kým sme naňho narazili… =)) Ďakujeme.

 5. Neplecha Neplecha

  Vážně krásně vybrané prostředí, povedlo se! Cely blog je velmi pěkný.

  neplecha na plechu

 6. Hi guys,

  thanks for your comment 🙂

  Yes you need to have an international driver license.
  Mine (a swiss license) was international.

  BR

  • Hi Philippe!
   Thank you for your answer. We have international driver licenses too, so we can go! =))

 7. Hmm, je to pekna veda, zda se, ale vypada to, ze se vam to dari. Super! Ten dum v pozadi – trefa do cerneho (cervenoruzoveho spis:-) ). Pekny. Marcela

 8. The right place, the right colors, the right jackets! 😉

  stylentonic.com

 9. This is amazing!! Perfect outfit, perfect couple.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *