Skip to content

Vitamínová bomba pre pleť od Clinique

CliniqueJarný detox má už väčšina určite za sebou, prípravu do plaviek takisto a leto môže začať. Zmena klímy, neustály zhon, stres z práce, nezdravé jedlo a život v znečistenom mestskom ovzduší je tu však celoročne a pokožka z času na čas potrebuje „nakopnúť“ a dodať trochu šťavy. Tento pocit (a pohľad do zrkadla ma o tom presvedčil) som mal aj pred našou dovolenkou na Bali (najbližší článok bude práve z Bali!) a tak som si dal sedemdňovú intenzívnu kúru s produktmi Clinique.

Clinique Fresh Pressed 7-Day System with Pure Vitamin CClinique Fresh Pressed

Túto jar predstavil Clinique svoju novinku – Fresh Pressed System, ktorý pozostáva z dvojice produktov – ultra jemného čistiaceho prášku a booster-u. Vitamín C je skvelou ingredienciou, nie len v strave ale aj v kozmetike. Jediný „zádrheľ“ je v tom, že pri kontakte so vzduchom začína oxidovať a jeho účinky sa osľabujú, až úplne vyprchajú. Preto Clinique prišiel so špeciálnym balením, u ktorého oxidácia a znehodnotenie aktivných látok nemajú šancu.

Vtipne balený čistiaci prášok v spojení s vodou vytvorí bohatú penu, ktorá dokonale vyčistí pokožku (moja zmiešaná pleť sa v jeho používaní úplne vyžívala!) a zjednotí jej farebný tón. Vrámci maximalizácie účinkov som prášok používal už na vyčistenú pokožku, každé ráno, po dobu siedmych dní. Pokožka bola dokonale čistá, hladká a farebne zjednotená. Pár balíčkov prášku mi ešte ostalo a plánujem ich využiť koncom leta.

Na vyčistenú pleť som aplikoval booster Fresh Pressed zmiešaný s hydratačným krémom (v tej dobe som skúšal Pep-Start Hydrorush SPF20 Moisturizer od Clinique). Booster obsahuje 10% čistého vitamínu C, ktorý v spojení s ukľudňujúcou emulziou posunie obľúbený hydratačný krém o niekoľko úrovní vyššie. Okrem vitamínu C možno v zložení nájsť extrakt z koreňov morušovníka, šišák bajkalský, výťažky z morských rias a kofeín (ktorý si unavená pleť z času na čas žiada).

Aplikácia je veľmi jednoduchá – po odstránení ochranného viečka na balení booster-u sa stlačí oranžový koniec balenia, čím sa uvoľní vitamín C do ukľudňujúcej emulzie, následne stačí poriadne premiešať (predstavte si, že miešate omladzujúci koktejl svojej pleti) a aplikovať dve kvapky do hydratačného prípravku (ktorý by mal mať SPF – čím vyššie, tým lepšie). Booster sa používa dva krát denne a jedno balenie pokryje celú sedemdňovú kúru. Mne pri odporúčanom dávkovaní vydržal booster presne 10 dní, ale v posledný deň už začínal naberať zvláštnu vôňu a preto myslím, že sedem dní na jeho aplikáciu bohate stačí.

Výsledky? Prikladám ruku na srdce a hovorím, že pokožka na tvári vyzerala báječne! Farebný tón zjednotený, ako keby som používal minimálne BB krém (a to fakt nepoužívam…) a čo ma potešilo najviac – tmavšie miesta a menšie jazvy po akné vybledli o niekoľko odtieňov alebo úplne zmizli. Neviem, či to možno pripisovať tomuto produktu, no zmena nastala po jeho dopoužívaní a tak má u mňa rada Fresh Pressed bod navyše. Odporúčam skúsiť!

Clinique Pep-Start Hydrorush SPF20 MoisturizerClinique Pep-Start

Zakaždým ako vstúpim do predajne Clinique, prvé čo mi udrie do očí, je rada Pep-Start! Jej hravé, nekonečne farebné a cool balenia sú proste neprehliadnuteľné. Tak ako sa vynímajú v predajni, rozveseľujú aj našu kúpeľňovú poličku. Hydratačný a ochranný krém Pep-Start Hydrorush som začal používať tesne pred kúrou Fresh Pressed a keďže obsahuje SPF20 (nič s vyšším SPF som vtej dobe po ruke nemal), používal som ho ako denný krém aj počas kúry.

V zložení produktu možno nájsť antioxidanty a skľudňujúce látky, ktoré chránia pokožku proti vonkajším vplyvom. Krém dodáva dostatočnú dávku hydratácie pre normálnu až mastnú pleť a navyše ju chráni pred slnečným žiarením. Ako to už u výrobkov Clinique býva, parfemácia je nulová a tak výrobok znesie aj citlivejšia pokožka.

Osobne na produkte oceňujem jeho príjemnú krémovitú textúru, schopnosť hydratácie a SPF ochranu (za trochu vyššiu, povedzme SPF30 by som sa nenahnval). Po pár týždňoch používania som ho ale musel posunúť Mišovi, pretože sa mi po ňom nadmerne mastnila pokožka a mal som pocit, ako keby som si dával krém na opaľovanie na tvár. Myslím, že normálna alebo zmiešaná pleť bude vedieť tento produkt oceniť najviac.

Máte skúsenosť s kozmetikou, ktorá obsahuje vitamín C alebo je to pre vás novinka, na ktorú sa ešte len chystáte? My obaja ju odporúčame všetkými desiatimi! 🙂

2 Comments

  1. Tuto řadu už jsem zaznamenala, četla jsem o ní v jednom magazínu. Dávám ale přednost přírodní péči a ráda používám na pleť krémy ze slovenské produkce, třeba Navii nebo Mylo. A také nesmím zapomenout na Soaphorii 🙂

    • Patrik Patrik

      To si vymenovala naše obľúbené slovenské značky prírodnej kozmetiky! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *